Upominek z okazji narodzin dziecka

Narodziny dziecka to wielkie wydarzenie. Rodzice będą musieli od tej pory przewartościować cały swój świat. Zostanie on podporządkowany pewnej małej istocie, która chętnie będzie pokazywała, że ma donośny głosik. Dziadkowie ucieszą się, że oto dorobili się wnusia.

Chrzestni nie będą mogli wyjść ze zdumienia, że taka słodka istota pojawiła się na świecie. Na tą wyjątkową okazję warto mieć prezent. W szczególności, jeżeli malucha odwiedza się z pierwszą, oficjalną wizytą.

Pomysłowe bodziaki z okazji narodzin

Osoby, które stawiają na pomysłowość, mogą wybrać body dziecięce z nadrukiem. Tak, z nadrukiem personalizowanym, który pokaże, że prezent nie został wybrany w sposób machinalny, przypadkowy. To coś więcej niż tylko podarunek. To prawdziwe wyrażenie swojej radości z okazji narodzin dziecka.

Jakie napisy wybrać? Do wyboru jest wiele ciekawych propozycji. „Moje pierwsze święta”, „Wszystkiego najlepszego tatusiu z serduszkami”, „Pierwsze święta z imieniem dziecka i nadrukiem ostrokrzewu”, „Wszystkiego najlepszego tatusiu w dniu…”, „Babcia tu była z całusami”, „Babciu dobrze, że jesteś”, „Czy zostaniesz moim chrzestnym wujku z imieniem”, „Czy zostaniesz moją chrzestną?”, „Kocham Cię Babciu!”, „Mam fajną ciocię”, „Dziękuje, że byliście ze mną w tym ważnym dniu z imieniem dziecka, datą oraz miejscowością” – body dziecięce z własnym nadrukiem cieszy się wielką popularnością.

Ze spokojem można więc pomyśleć o takim oryginalnym prezencie. Z pewnością dziecko będzie się w ten sposób wyróżniało.

Bezpieczne body dla noworodka i dla niemowlaka

Body dziecięce prążkowe, białe body dla dzieci, czy też inne elementy garderoby, które podarowane będą na dzień narodzin (nie mylić z urodzinami!), muszą zostać wykonane z bezpiecznych materiałów. Takich, które w żaden sposób nie są szkodliwe dla malucha.

Polecane są te ubranka, które posiadają certyfikat Oeko-Tex 100. Jest to najpopularniejszy certyfikat, będący symbolem wysokiej jakości i bezpieczeństwa malucha. Ważne są również takie elementy , jak napy, które służą jako zatrzaski.

Nie mogą one w sobie zawierać żadnej ilości niklu. Nawet minimalna ilość tego związku może szkodliwie wpłynąć na zdrowie malucha. Konsekwencje tego mogą ciągnąć się przez długi czas.

Sam nadruk wykonywany jest w sposób bezpieczny. Farby służące do wykonania napisów personalizowanych nie wydzielają żadnych toksycznych substancji – również po wielokrotnym praniu. Warto również dodać, że modne, kolorowe printy w ogóle nie schodzą. Można być pewnym tego, że bodziaki będzie można użytkować przez bardzo długi czas.

Z krótkim i długim rękawem

Lepiej wybrać bodziaki dziecięce z obrazkami z krótkim lub długim rękawem? Należy postawić na obydwie propozycje. Body z długim rękawem sprawdzają się przez cały rok. Nawet, jeżeli chodzi o okres letni. Bodziak z długim rękawem w chłodnie, letnie wieczory można założyć samodzielnie, bez konieczności zastosowania dodatkowego okrycia wierzchniego.

Co jednak nie wyklucza body z krótkim rękawem. Te na pewno przydadzą się w ciągu dnia. Maluch leżący w wózku (nie można zapomnieć o cieniu nad tą strefą) będzie się przyjemnie czuł w takim ubranku, które powinno być także przyjemne w dotyku.

Często bywa tak, że bodziaki z krótkim i długim rękawem wykorzystywane są jako dodatek do innych elementów garderoby, np. spodni, półśpiochów. Jeżeli pogoda jest naprawdę przyjazna nie trzeba myśleć o tym, aby zakładać inne ciuszki małemu dziecku.

Inne propozycje na prezent

Nikt nie mówi, że trzeba ograniczać się do jednego bodziaka na prezent z okazji dnia narodzin. Zresztą, takie body dziecięce z nadrukiem można kupić przy wielu innych okazjach, jak np. Dzień Dziecka.

Co można jeszcze kupić z okazji narodzin malucha? Jest wiele ciekawych propozycji, które będą mile widziane przez rodziców. Zaliczają się do nich m.in.:

  • zestaw pieluch,
  • zestaw chusteczek nawilżających,
  • zabawki sensoryczne, pobudzające zmysły małego dziecka,
  • fotelik do samochodu, jeżeli rodzice takowego nie posiadają,
  • gryzaki do wykorzystania w okresie wyrzynania się ząbków,
  • fotelik do karmienia,
  • bujaczek niemowlęcy,
  • mata dla niemowlaka.

To tylko kilka propozycji. Jeżeli ktoś nie jest pewny, co będzie najlepszą z opcji, może wprost zapytać rodziców malucha. Lepsze to, niż kupowanie czegoś, co okaże się nieprzydatne.

Każdy chciałby jakoś upamiętnić tą wyjątkową chwilę. W szczególności, że dzieci rosną w zastraszająco szybkim tempie. Warto więc postarać się o taki prezent, który na pewno pozostanie na długo z maluchem – chociażby pod postacią pamiątki sentymentalnej.