W Białymstoku powstała Kocia Kawiarnia. Sprawdź zasady funkcjonowania Kociego Cafe


Fot. Kocie Cafe

Kocie kawiarnie funkcjonują już w wielu miastach na świecie. Taka niezwykła kawiarnia zostanie niedługo otwarta także w Białymstoku, dokładnie przy ulicy Warszawskiej 30B. Będzie można się tam napić dobrej kawy, zjeść upieczone na miejscu ciasto, a przede wszystkim cieszyć się obecnością mruczących towarzyszy.

 

Dzięki Kociej Kawiarni poznasz koty, które można adoptować

Koty, które będą obecne w Kocim Cafe, to podopieczni Fundacji Kotkowo. Dzięki kawiarni będą mogły przyzwyczajać się do towarzystwa ludzi. Może to pomóc w ich późniejszej adopcji. W naszej Kawiarni najważniejsze jest dobro kotów, ich bezpieczeństwo i spokój. Są to Koty z Fundacji Kotkowo, które uczą się obcować z ludźmi i chcemy, aby ten kontakt dla kotów był bardzo pozytywny. Dzięki temu będą wspaniałymi członkami rodzin w przyszłości – tłumaczą na swojej stronie właściciele Kociego Cafe.

 

Otwarcie Kociego Cafe już 11 marca

Przez cały weekend, począwszy do piątku, kawiarnia będzie czynna w godzinach 12:00-20:00. W obecnej chwili dopinane są ostatnie szczegóły przed otwarciem kawiarni.

Być może dla niektórych przebywanie kotów w takim lokalu może wydawać się kontrowersyjnym pomysłem, jednak organizatorzy tego miejsca pomyśleli o wszystkim. Stworzyli specjalny regulamin, dbający o bezpieczeństwo i komfort zwierząt. Zapoznaliśmy się z większością Regulaminów Kocich Kawiarni w Polsce. Zbieraliśmy doświadczenie, odwiedzając wiele Kocich Kawiarni w Polsce i za granicą przez ostatnie lata – opowiadają na swoim profilu. – Koty są zwierzętami, które chcą być głaskane, kiedy one tego chcą, dlatego chcemy mieć pewność, że ich komfort będzie na poziomie.

Jeśli ktoś zapragnie adoptować kota z Fundacji Kotkowo, o szczegóły należy pytać personel kawiarni.

 

Jakie będą zasady funkcjonowania Kociego Cafe?

Jedną z ważniejszych zasad jest to, że dzieci poniżej 14 roku życia będą mogły przychodzić do kawiarni tylko w poniedziałki. W ten dzień na sali będzie dodatkowy opiekun czuwający nad bezpieczeństwem kotów, który w razie potrzeby wytłumaczy zasady obcowania z nimi. Niestety nasze doświadczenia w Kocich Kawiarniach z wizyt dzieci z opiekunami nie są tylko pozytywne. Byliśmy świadkami sytuacji (mimo upomnień personelu), w których ciężko było zapanować nad zachowaniem dzieci – tak właściciele uzasadniają swoją decyzję co do wizyt dzieci tylko jeden dzień w tygodniu. Nie wykluczają jednak wprowadzenia większej ilości takich dnia dla dzieci w razie dużego zainteresowania.

Również starsi będą musieli pamiętać o szeregu zasad, które wiążą się oczywiście z zapewnieniem bezpieczeństwa dla kotów. Jedne z ważniejszych kwestii to zakaz przyprowadzania swoich zwierząt do kawiarni oraz zakaz karmienia kotów. Zwierzęta będą karmione tylko przez personel. Kotków w kawiarni nie wolno będzie podnosić ani nosić na rękach, a także budzić. Jeśli kotów nie będzie w przestrzeni kawiarni, to znak, że przebywają w kocim SPA, czyli specjalnej przestrzeni dostępnej tylko dla nich i personelu.

By wesprzeć koty z Fundacji Kotkowo, do kawiarni będzie można przynosić karmę, żwirek, kocie przysmaki i zabawki.

 

Fot. Kocie Cafe