Wakacje zagraniczne z małym dzieckiem – sprawdź koszta leczenia

Przez bardzo długi okres swojego życia spędzałaś wakacje najpierw ze swoimi rodzicami, później ze swoim mężem. Były to cudowne chwile spędzone tylko we dwoje. Romantyczne wieczory, spacery po plaży przy zachodzie słońca. Teraz na wycieczkę wybieracie się już w powiększonym gronie wraz ze swoim dzieckiem. Czy wiesz, jak przygotować się do takiego wyjazdu?

Uwielbiasz podróże i nawet z małym dzieckiem nie zamierzasz rezygnować z wycieczek? Bezpieczne podróżowanie z maluchem jest możliwe, trzeba jednak pamiętać o kilku rzeczach. W poradniku przeprowadzimy Cię krok po kroku po tym, jak przygotować się do takiego wyjazdu.

Ubezpiecz swoją rodzinę

Biura podróży posiadają w swojej ofercie ubezpieczenia, niestety są one najczęściej za niskie by pokryły koszty leczenia za granicą. Czy wiesz, że za leczenie zapalenia wyrostka robaczkowego i hospitalizację około pięciu dni, możemy zapłacić nawet 12 000 zł?

Jest to ogromna kwota, której bardzo często nie posiadamy. Dlatego suma ubezpieczenia dla określonej osoby powinno być nie mniejsza niż 30 000 zł. Warto zauważyć, że suma ubezpieczenia w ofertach prezentowanych przez biura podróży często opiewa na kwotę 10 000zł lub na 15 000 zł.

Tak więc konieczne jest wykupienie dodatkowej polisy, zwłaszcza jeśli wybierasz się do krajów wysoko rozwiniętych. Tam koszty leczenia są naprawdę bardzo wysokie. Umowa z ubezpieczycielem musi zawierać NNW, OC oraz assistance. Przeczytaj uważnie OWU, czyli ogólne warunki ubezpieczenia i nie pozwól, by coś Cię zaskoczyło. Tutaj znajdziesz: sprawdzony kalkulator ubezpieczeń turystycznych.

Czy karta EKUZ wystarczy?

Wiele osób podejmuje to ryzyko i wyjeżdża tylko z tą kartą. Niestety, obejmuje ona tylko podstawowe leczenie medyczne i można z nią podróżować tylko po krajach Europy. Jeśli podróżujesz z dzieckiem lub uprawiasz sporty ekstremalne, ta karta w razie wypadku, absolutnie nie pokryje kosztów leczenia i pobytu w szpitalu, a już na pewno nie wspomoże Cię podczas uiszczenia opłaty za transport do Polski. Chcesz ryzykować zadłużeniem na kilka lat? My, stanowczo nie polecamy takiego rozwiązania.

Dokąd wyjechać z małym dzieckiem?

Jeśli Twoje dziecko nie ma problemu z chorobą lokomocyjną, możesz wybrać się w dłuższą podróż autem po Europie. Zobaczycie więcej, a i koszt takich wakacji prawdopodobnie będzie mniejszy.

Lubisz egzotykę? Niestety niespecjalnie poleca się kraje, w których potrzebne są dodatkowe szczepienia lub istnieje duże ryzyko zachorowania na malarię, do tej pory nie wynaleziono leku na tę bardzo groźną chorobę.

Jeśli jesteś zwolennikiem wypoczynku na plaży i relaksu zapoznaj się z ofertą hoteli. Oferują one mnóstwo udogodnień dla osób podróżujących z dziećmi, organizowane są różnego rodzaju animacje, zabawy oraz opieka nad dzieckiem.

Dobrze zaplanowane wakacje, będziecie wspominać jeszcze wiele lat. Warto więc poświęcić trochę więcej czasu na zorganizowanie podróży i pamiętać, by w tym wakacyjnym szale nie zabrakło miejsca na wykupienie dobrego ubezpieczenia. Wybieraj miejsca najbezpieczniejsze i najbardziej sprzyjające rodzinom z małymi dziećmi.