Pomysł na weekend. Rejs gondolami po Narwi.

Co powiecie na rejs gondolami po Narwi? Warto odwiedzić Muzeum Przyrody w Drozdowie, Kurowo – siedzibę Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi i Skansenu Kurpiowskiego w Nowogrodzie. A jeśli to dla Was za daleko to zapraszamy do Tykocina gdzie również można skorzystać z tej niecodziennej formy wypoczynku.

Gondole to pomysł Jerzego Lipińskiego, który sprowadził je przed kilkoma laty, o dziwo nie z Wenecji, a z Doliny Rospudy. Gondole to drewniane łodzie silnikowe, stylizowane na styl wenecki.

Gdzie z nich skorzystać?

Rejsy gondolami umożliwia firma „Gondol-Jerzy”. Można z nich skorzystać codziennie w wybranych punktach rzeki Narwi: na przystani miejskiej w Łomży przy ulicy Zjazd, dawnej siedzibie Łomżyńskiego Towarzystwa Wioślarskiego oraz w Wiźnie przy ul. Kombatantów, w okolicy Góry Zamkowej. Po Narwi pływają przez cały dzień, od rana do wieczora.

Chętni mogą popłynąć szlakiem od ujścia Biebrzy (na wysokości miejscowości Ruś) przez Wiznę, Łomżę i Nowogród do Ostrołęki. Po drodze zachwycać nas będą narwiańskie załomy, podpływające do gondoli bobry i tysiące ptaków wodnych. Rejs może mieć charakter krajoznawczy i edukacyjny, ale też biesiadny czy okolicznościowy. Na pokładzie pojedynczej łódki zmieści się dwunastu pasażerów.

Organizowane są również rejsy do Nowogrodu i Wizny, gdzie możliwe jest zwiedzenie Muzeum Przyrody w Drozdowie lub siedziby Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi i Skansenu Kurpiowskiego w Nowogrodzie.

Tykocin także oferuje rejsy gondolami. Oganizuje je Podlaski Młyn. Przystań, od której zaczynają się i kończą rejsy, znajduje się w samym centrum Tykocina, przy moście, przy placu Stefana Czarnieckiego, jedynie 28 km od Białegostoku.

Trasa rejsów wiedzie wzdłuż zabytkowej części miasta a kolejno bogatym w ptactwo odcinku Narwi. W czasie rejsu wykwalifikowany przewodnik omawia mijane zabytki i miejsca. Gondola zabiera na pokład kilkanaście osób, znajdują się na niej miejsca dogodne do obserwacji zabytków i przyrody oraz stoły do urządzania imprez towarzyskich. Możliwe są również rejsy rozpoczynające się o zachodzie słońca, kiedy istnieje duże prawdopodobieństwo obejrzenia bobrów w naturze. Rejsy trwają codziennie od marca do października.
Ceny konkurencyjne nie tylko dla grup ale i dla indywidualnych klientów.

 

Koszt: Za godzinę rejsu zapłacimy ponad 250 PLN za rejs dla wszystkich osób (zależy od wybranego kursu).

Kontakt: ŁOMŻA i WIZNA: tel.601 392 688, e-mail: liplozki@wp.pl

TYKOCIN: tel. 505 725 160 lub e-mail adamrudawski@wp.pl