Praca w domu. 7 sposobów na dodatkowy zarobek

Praca w domu niesie ze sobą wiele korzyści. Nie musimy martwić się spóźnieniem, gdy akurat stoimy w korku, sami możemy sobie wyznaczyć dogodne godziny. I nie chodzi tu wcale o klikanie w reklamy, polecanie stron czy zbieranie punktów w zamian za niewielkie kwoty lub gadżety. Jak można zarabiać w domu dodatkowe pieniądze? Oto 7 sposobów.

1. Rękodzieło

Ostatnio bardzo popularne są produkty, które ktoś wytwarza ręcznie, według swojego pomysłu. Wielu ludzi chciałoby mieć coś oryginalnego, innego niż wszyscy dookoła. Warto wprowadzić możliwość personalizacji naszych wyrobów, sprawić by miały indywidualny charakter, aby osoba zamawiająca je mogła uczestniczyć w procesie tworzenia. Coraz więcej osób jest zainteresowanych taką możliwością.

Co możemy wytwarzać? Warto zastanowić się nad kolekcją unikatowej biżuterii, dedykowaną kobietom eleganckim, modnym, które poszukują oryginalnych rozwiązań, nie chcą iść tą samą ścieżką co wszyscy. Jeśli będą mogły np. wybrać kolor, kamień, długość kolczyków to na pewno wzbudzi to nie małe zainteresowanie.

Kolejnym pomysłem mogą być ubranka dla dzieci ręcznie robione, wykonane z dokładnością, wyróżniające się miękkością, dobrą jakością. Rodzice dla swoich dzieci chcą kupować to, co najlepsze. Możemy również wytwarzać różne pluszaki.

Absolutnym hitem są ozdoby ręcznie robione, na różne okazje np. rocznice, święta. Zyskują coraz większe grono fanów. Liczy się pomysł. Im bardziej oryginalny, tym lepiej. Będzie wzbudzał największe zainteresowanie. Sprzedawać nasze produkty możemy, ogłaszając się na portalach społecznościowych, lokalnych grupach lub zamieszczając ogłoszenia np. w gazecie.

2. Copywriting

Czyli pisanie tekstów na zamówienie. Popyt na tego typu usługi cały czas rośnie. Coraz więcej firm potrzebuje artykułów na swojego bloga, profesjonalnych opisów produktów, czy tekstów SEO. Dlatego decydują się na usługi copywritera. Jeśli pisanie przychodzi nam z łatwością, warto zdecydować się na ten rodzaj pracy w domu. Wystarczy tylko laptop oraz stały dostęp do internetu.

Możemy ogłaszać na różnych portalach związanych z pracą lub sami wyszukiwać takich ofert. Na początek dobrze jest także zarejestrować się na platformach dla copywriterów. Tam będziemy mogli sprawdzić swoje umiejętności, doszkolić swoje umiejętności, sprawdzić co się podoba, a nad czym musimy popracować. Stawki są zwykle niższe niż zamówienia prywatne, ale takie serwisy pozwalają stawiać pierwsze kroki w tej branży. W międzyczasie warto starać się utworzyć bazę stałych klientów, którzy będą nam regularnie dawali zlecenia. Potrzeba na to trochę czasu, ale jeśli będziemy dobrze pisać, mamy szansę na naprawdę dobre zarobki.

3. Korepetycje

Coraz więcej uczniów potrzebuje pomocy przed ważnymi egzaminami. Zatroskani rodzice decydują się na korepetytora. To doskonała okazja do tego, by zarabiać w domu. Jeśli mamy wystarczającą wiedzę z danej dziedziny nic nie stoi na przeszkodzie, aby zacząć. Wcale nie trzeba być dyplomowanym nauczycielem. Liczy się to, co umiemy i w jaki sposób przekazujemy informacje.

Nie zawsze musimy nawet osobiście spotykać się z daną osobą. Na popularności zyskują korepetycje przez Skype. Bez wychodzenia z domu możemy nauczyć drugą osobę wielu rzeczy. To także doskonały pomysł np. na kursy językowe dla seniorów. Wystarczy tylko komputer i połączenie z internetem.

4. Wirtualna asystentka

Osoba, którą są zainteresowane zwłaszcza mniejsze firmy. Często nie mają one czasu lub nie chcą zatrudniać pracowników, tworzyć dla nich stanowiska. Wiąże się to z większymi kosztami. Dlatego decydują się na usługi wirtualnych asystentek. Do głównych zadań na tym stanowisku należy umawianie spotkań, odpisywanie na maile, prowadzenie promocji, obsługa social media, przygotowywanie prezentacji. Praca doskonała dla osób, które dobrze poruszają się w internetowym świecie.

5. Gotowanie

Idealna propozycja dla pasjonatów kulinarnych. Jeśli mamy talent i pasję, czas zacząć na tym zarabiać. Wiele kobiet organizuje przyjęcia w domu, jednak nie mają czasu np. na pieczenie ciast. Kupują gotowe wyroby w sklepach. A przecież domowe są najlepsze. Dlatego warto zaoferować swoje usługi. Wystarczy zrobić zdjęcia i wrzucić na portale społecznościowe wraz z cennikiem. W ramach promocji możemy także poczęstować sąsiadów naszymi wypiekami. W okresie świątecznym na pewno otrzymamy wiele zamówień.

6. Usługi Beauty

Czyli salon piękności w domu. Jeśli mamy zdolności np. w zdobieniu paznokci, upinaniu włosów na wielkie wyjścia warto zacząć na tym zarabiać. Oczywiście konkurencja jest duża, zwłaszcza jeśli chodzi o salony. Jednak kobiety poszukują przede wszystkim osób z polecenia, które świadczą dobrej jakości usługi. Dlatego najlepiej działa tutaj poczta pantoflowa. Jedna zadowolona klientka na pewno powie o tym kolejnym paniom. Dlatego warto zacząć od kilku wizyt po promocyjnej cenie, na których zaprezentujemy się z najlepszej strony.

Dobrze jest równocześnie wrzucać zdjęcia efektów swojej pracy, aby pokazać co tworzymy i zachęcić do skorzystania z naszych usług. Nie zapominajmy, że musimy zaopatrzyć się w profesjonalne kosmetyki i sprzęt. Oczywiście nie musi być najdroższy, jednak powinien być naprawdę dobrej jakości. Kobiety zwracają uwagę na to, jakich kosmetyków się używa. Pamiętajmy, by wyznaczyć miejsce w domu, które będzie przeznaczone do przyjmowania klientek, należy je odpowiednio zaaranżować.

7. Opieka nad dziećmi

Na ten rodzaj pracy zawsze będzie zapotrzebowanie. Rodzie malucha poszukują osób odpowiedzialnych, które będą umiały zająć się ich pociechą i znajdą z nią wspólny język. Można zajmować się dzieckiem codziennie, na czas przebywania jego rodziców w pracy albo okazyjnie np. potrzeba odebrać malucha z przedszkola i zapewnić mu opiekę przez 3-4 godziny.

Opiekunki są także potrzebne wieczorami, gdy rodzice chcą wyjść gdzieś razem, w weekendy np. na czas wesela. Zapotrzebowanie jest duże. Wystarczy poszukać ogłoszeń w swojej okolicy. Można także dowiedzieć się, czy sąsiedzi nie poszukują kogoś do opieki nad dzieckiem. Wiadomo przecież, że najchętniej powierzą ten obowiązek osobie, którą znają od dawna i jej ufają. Zaletą tej pracy jest to, że można połączyć zajmowanie się maluchami sąsiadów z wychowywaniem własnych dzieci.

Przygotowano na podstawie pomysłów z bloga https://zaradnyfinansowo.pl/praca-dodatkowa-w-domu/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.