10 pomysłów na aktywne, ciepłe weekendy z dzieckiem

Może na majówkę, może na kolejny, długi weekend, a może na zwyczajną sobotę w mieście – pomysły fajnych, ciekawych aktywności, które ucieszą dużych i małych i pozwolą fajnie spędzić rodzinny czas poza domem.

Rowerowo

Wycieczka rowerowa całą rodziną to zawsze dobry pomysł. Może być w mieście, w parku lub poza miastem. Wybór zależy od was i możliwości uczestników wyprawy. Zachęcamy do korzystania z coraz większej ilości dostępnych ścieżek rowerowych i poszukiwania pięknych tras leśnych. Jeśli w wyprawie uczestniczy maluch, który nie podoła samodzielnie pedałowaniu, z pomocą przyjdzie wygodna, bezpieczna i praktyczna przyczepka rowerowa.

Ze zwierzętami 

Jeśli chcecie pozostać w mieście, czeka na was np. ZOO. Tam nie tylko możecie pospacerować, ale przy okazji pokazać dzieciom wiele gatunków pięknych zwierząt. A jeśli macie ochotę na wypad za miasto, możecie odwiedzić jedno z gospodarstw, które chętnie goszczą dzieci, pokazując, jak żyją zwierzęta gospodarskie i jakie mają zwyczaje.

Spacer nad królową polskich rzek

Brzeg Wisły w Warszawie z obu stron wygląda coraz lepiej. Dobrze zagospodarowana przestrzeń, ławki, knajpki, kawiarnie, plaże i deptaki. Jest gdzie spacerować i uwierzcie – mimo pobytu w sercu wielkiego miasta, poczujecie się, niczym nad morzem.

Hulajnogowo

Alternatywa dla tych, którym spowszedniały rowery i szukają od nich odmiany. Traktowana przez wielu, jako praktyczny i szybki środek transportu, jest również świetną koncepcją na rodzinne wycieczki miejskie. Wygodna, poręczna, no i daje mnóstwo radości, której nie oprą się nie tylko najmłodsi.

Konno

Stadniny konne są w miastach, na ich obrzeżach i poza nimi. Wybieraj do woli. Możesz jechać do każdej, a na miejscu nie tylko pokażesz dziecku, jak żyją konie, ale również możesz pojeździć – i ty i dziecko. Jeśli jedziesz z maluchem, zadzwoń najpierw do stadniny i upewnij się, że mieszkają tam kucyki.

Kajakowo

Spływy kajakowe są organizowane w zasadzie na większości rzek. Pełna atrakcji przygoda, osładzana szumem wody, śpiewem ptaków i malowniczymi krajobrazami. Jeśli jeden dzień takiej przygody to za mało, aby nasycić się wrażeniami, możesz wybrać się na spływ z noclegiem pod namiotem.

Piknikowo

Jeżeli nie w głowie ci sport, wybierz złoty środek. Dzień w plenerze i umiarkowana ilość aktywności – miejski lub podmiejski piknik rodzinny. Spakuj koc, obrus, kosz z przysmakami i napojami, piłkę, karty do gry, badmintona i dobrą książkę i spędźcie dzień na łące. Może być miejski park lub zupełna dzicz na leśnej polanie – ty decydujesz.

 Turystycznie

Starsze dzieci na pewno docenią dzień, wypełniony atrakcjami i zwiedzaniem. Wybierz destynację w takiej odległości, żeby pasowała do planów (jednodniowych lub z noclegiem) i pokaż dziecku, jak piękny i różnorodny jest krajobraz Polski. Możesz zaplanować wyprawę szlakiem polskich zamków lub dowolne atrakcje – mapa kraju jest w nie niezwykle bogata.

Z wątkiem detektywistycznym

Dla małych detektywów zaplanuj dzień w lesie. Ubierzcie się stosownie do panujących tam warunków – koniecznie długie spodnie, weźcie lupę, lornetkę i notes – będziecie wspólnie notować obserwacje. Wytropcie jak najwięcej śladów dzikich zwierząt i opowiadajcie dziecku o ich zwyczajach.

Survivalowo

Jeśli wszystko to za mało i potrzebujesz większej dawki adrenaliny, spakuj sprzęt biwakowy, namiot oraz potrzebny sprzęt i wyrusz w dzikie tereny na biwak z nocowaniem. Rozbijanie obozu, zbieranie darów lasu na kolację, mycie się w rzece lub jeziorze, spanie w namiocie – dostarczą niezapomnianych wrażeń i przeżyć, które będziecie wspominać bardzo długo.

 

Źródło: Sportroom.pl