Akcja „Słodki Białystok”!

Tegoroczny tłusty czwartek zbliża się wielkimi krokami. Podlaskie Śniadanie Mistrzów wspólnie z Miastem Białystok organizuje akcję w ramach #wspieramygastro i prezentuje listę cukierni, piekarni i restauracji, które przygotowują na 11 lutego pączkową ofertę specjalną.

„Słodki Białystok!” to inicjatywa, która jest alternatywą dla ubiegłorocznego plebiscytu na „Najlepszy Pączek w Mieście”. Ze względu na koronawirusa akcji z 2020 r. nie można powtórzyć. Jednak tłusty czwartek 2021 tak czy inaczej się odbędzie i trzeba go uczcić.

– Do zakupu słodkości, zwłaszcza pod pretekstem tłustego czwartku, nikogo chyba nie trzeba specjalnie zachęcać. Jednak przy tej okazji warto też zapoznać się z regularną ofertą cukierni i restauracji, i potem z niej skorzystać. To będzie formą wsparcia dla białostockiej gastronomii – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

W facebookowym wydarzeniu utworzonym przez Podlaskie Śniadanie Mistrzów znajduje się link do najsłodszych miejsc w mieście, które na 11 lutego przygotowują oferty specjalne – zarówno tradycyjne pączki, jak też te w wersji nowoczesnej, np. wegańskie, bezglutenowe czy też wytrawne. Wśród uczestników akcji są między innymi cukiernie Pani K, Fit Cake, Kinga, Słodka Dama, piekarnia Tomcio Paluch, kawiarnie Zachodnia i Kafejeto, czy restauracje Halva, Czarna Owca i inne. Warto zaglądać na facebookowy profil wydarzenia Słodki Białystok, gdzie można wygrać w konkursach różne zestawy pączków.

 

Agnieszka Błachowska

za:bialystok.pl

fot. Dawid Gromadzki