Biała flaga na Dojlidach

Dojlidy z białą flagą! To znak, że można korzystać z kąpieli pod nadzorem ratowników. Jak znalazł na nadchodzący weekend!

Kąpieliska to najbezpieczniejsze miejsca do korzystania z uroków wody w ciepłe dni. W województwie podlaskim jest ich niewiele, bo tylko kilkanaście, w tym także Ośrodek Sportów Wodnych „Dojlidy”. Wyznaczony do kąpieli teren jest strzeżony przez wykwalifikowanych ratowników, a woda jest regularnie badana. Jeśli tylko jej jakość budzi zastrzeżenia, reakcja może być tylko jedna – w trosce o bezpieczeństwo użytkowników kąpielisko jest zamykane.

Tak było w minionym tygodniu, kiedy wyniki badań wody z 21 lipca wykazały przekroczone dopuszczalne stężenie bakterii. Od wtorku do piątku ratownicy pilnowali tylko, by nikt nie wchodził do wody.

Dzisiejsze (24 lipca) wyniki wody są już dużo lepsze i można w pełni korzystać z kąpieliska. W tym miejscu pozostało zaapelować do osób odwiedzających Dojlidy, by dbały o czystość w wodzie i na lądzie. Przypominamy także, że na terenie Ośrodka są bezpłatne toalety.

OSW „Dojlidy” to nie tylko kąpielisko z piaszczystą plażą, ale również boiska do siatkówki i piłki nożnej, urządzenia do ćwiczeń, place zabaw, wypożyczalnia sprzętu wodnego, miejsce na zorganizowanie ogniska, czy rozpalenie grilla.