Białostockie szkoły w ogólnopolskim rankingu „Perspektyw”

Po raz kolejny w rankingu szkół ponadpodstawowych miesięcznika „Perspektywy” białostockie II Liceum Ogólnokształcące znalazło się na pozycji lidera w województwie podlaskim, a na 34 miejscu wśród najlepszych liceów w Polsce. Dziś (10 stycznia) prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski odwiedził tę placówkę.

W XXII edycji ogólnopolskiego rankingu znalazło się niejedno białostockie liceum i technikum. Na liście liceów najwyższą pozycję (34 miejsce) zajęło II LO im. księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej.

– Gratuluję kadrze tej szkoły kolejnego świetnego wyniku w ogólnopolskim rankingu. Ogromny szacunek należy się też uczniom i absolwentom, do których i ja należę, a także całej społeczności tej szkoły. Ich zapał i ciężka praca decydują o sukcesie placówki – powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.  

Wysoką lokatę w zestawieniu „Perspektyw” ma też białostockie I Społeczne LO STO (38 miejsce) i I LO im. Adama Mickiewicza (47 miejsce). Natomiast w pierwszej setce ponadpodstawowych szkół zawodowych ulokowało się Technikum Elektryczne (27 miejsce) oraz Technikum Handlowo-Ekonomiczne (63 miejsce).

Ranking zawiera też listy najlepszych szkół z poszczególnych województw. Najlepsze liceum w naszym województwie to II LO w Białymstoku. Drugie miejsce przypada w udziale I Społecznemu LO STO. W pierwszej trójce znalazło się też I LO w Białymstoku. Natomiast najlepsze w województwie podlaskim technikum to Technikum Elektryczne w Białymstoku. Drugą lokatę zajęło Technikum Leśne w Białowieży. Trzecie na podium jest Technikum w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Kard. Wyszyńskiego w Czyżewie.

Komisja rankingowa podczas ustalania kolejności szkół kierowała się takimi kryteriami, jak wyniki maturalne, osiągnięcia w olimpiadach przedmiotowych i zawodowych, wyniki egzaminów zawodowych.

Ranking jest dostępny na stronie www.perspektywy.pl.

 

 

Agnieszka Błachowska (UMwB)

Źródło: www.bialystok.pl