Co na suche włosy?

Troska o włosy to nie jest tak prosta sprawa, jak wielu osobom może się wydawać. Za przykład mogą posłużyć suche włosy – jeśli Twoje włosy są suche, ten tekst powinien Cię zainteresować. Dokładnie mówiąc, skupimy się na przyczynach, jak i radzeniu sobie z problemem.

Dlaczego mam suche włosy?

Skupiając się od razu na tym, co najważniejsze, czy Twoje włosy zostały poddane farbowaniu, rozjaśnianiu, suszeniu lub prostowaniu? Wszystkie te czynności mogą skutkować przesuszeniem włosów i destabilizacją ochronnej otoczki tłuszczowej (jeżeli założymy nieprawidłowe postępowanie).

Można jeszcze dodać, że niechroniona łuska łatwiej się rozchyla, co skutkuje szybszą utratą wody i nawilżenia (w ogólnym rozrachunku dochodzi do wysuszenia włosów). Co ciekawe, suche włosy można pomylić ze zniszczonymi – jest to związane, z tym że w obu przypadkach mamy do czynienia z podobnymi okolicznościami.

Jak mam postępować z włosami?

Zadajesz sobie pytanie, co na suche włosy? Do tego pytania dojdziemy, na początek inne sprawy, konkretnie nieprawidłowe suszenie włosów – nieprawidłowe suszenie włosów jest równoznaczne z wykorzystaniem gorącego powietrza. Jeśli korzystasz z gorącego powietrza, pora dokonać zmiany na zimny nawiew z dyfuzorem nałożonym na suszarkę.

Trzeba też skupić się na nieprawidłowym wykorzystywaniu prostownicy, karbownicy bądź lokówki. Patrząc pod kątem tych urządzeń, najprostszym rozwiązaniem jest zminimalizowanie stylizacji za pomocą ciepła. Jeśli myślisz również o farbowaniu/rozjaśnianiu włosów, ważna uwaga – to są czynności, których lepiej nie wykonywać samodzielnie. Niewłaściwe postępowanie może przynieść naprawdę przykre skutki (cała wcześniejsza praca może pójść na marne).

Lubisz wykorzystywać gumkę? Jeśli tak, to dobry moment na zmianę – gumka łamie włosy, lepiej zdecydować się na klamrę. Pozbycie się gumki to nie wszystko, jeśli trzesz włosy ręcznikiem i skręcasz je w turban, działasz podobnie jak podczas wykorzystywania gumki. Na koniec podcinanie włosów u fryzjera – takie podejście wzmacnia końcówki i odżywia fryzurę.

Jeśli zastanawiasz się nad odpowiednimi środkami, na pewno należy podkreślić, że włosy suche wymagają codziennego nawilżenia (w związku z czym pamiętaj o stosowaniu odżywek i masek, rzecz jasna po myciu). Ponadto wypada mieć na uwadze możliwości zapewniane przez olejek arganowy i migdałowy.

Na tym zakończmy, ale to dość skrótowe przedstawienie realiów. Troska o włosy to temat, o którym można wiele powiedzieć. Jeszcze na koniec – jeżeli interesują Cię polecane sklepy, zajrzyj na otowlosy.pl i twojewlosy.pl.