Co robić jesienią w mieście?

Gdy dni są krótkie, zimne i mokre, warto poszukać niestandardowych pomysłów na spędzenie wolnego czasu. Poniżej znajdziesz listę atrakcji, które jesienią w mieście warto wziąć pod uwagę, planując wieczory czy popołudnia.

Atrakcje jesienią w mieście 2019

Długie ciemne wieczory sprzyjają siedzeniu w kinie czy w klubie. W Warszawie jesień to zawsze Warszawski Festiwal Filmowy i Festiwal Filmów Rosyjskich Sputnik nad Wisłą. Zabytkowe kino z lat 60. czy 70. są świetną scenerią dla kina zza wschodniej granicy, a ciemność na dworze sprawia, że nie żal spędzić choćby całego popołudnia na seansie.

Największe polskie festiwale muzyczne to konieczność zakupu drogiego biletu i kilka dni z dala od domu. Jednak przybywa imprez o bardziej lokalnym charakterze, na które można się wybrać niewielkim kosztem lub zupełnie za darmo. Najnowsze info o nowych miejskich i muzycznych akcjach, atrakcjach i rekreacjach znajdziesz na https://rytmy.pl. Przykładowo w Gdańsku 4 października zacznie się Trójmiejski Dub Weekender, w Bydgoszczy dwa tygodnie później Fonomo Music Festival skupiony na eksperymentach muzycznych, a w Warszawie od 13 listopada trwał będzie Festiwal Pięciu Smaków – koncerty i filmy z Azji.

Jesienne atrakcje jesienią na świeżym powietrzu

Jesień kojarzy się z porą roku, gdy nic już nie można robić na świeżym powietrzu, a aktywność zamiera do przyszłej wiosny. Tymczasem istnieją mało oczywiste dyscypliny, które można uprawiać jeszcze we wrześniu czy październiku. Jeśli jest ciepło, należy do nich np. wakeboarding, czyli pływanie na desce po dowolnym akwenie wodnym. Nie wymaga dużej wprawy, a może odczarować zwykłe miejskie jeziorko. Natomiast już pod koniec listopada otwierają się pierwsze lodowiska i miejskie wyciągi narciarskie, które ma m.in. Warszawa, Poznań czy Sopot. Dzięki temu masz duży wybór atrakcji w mieście jesienią i zimą.

Przeczekać jesień w ciepłym wnętrzu

Nie da się jednak ukryć, że czasem pokusa, by schować się w ciepłym wnętrzu, jest zbyt silna i wygrywa z wizją spaceru czy innych atrakcji jesienią w mieście na świeżym powietrzu. Dlatego jest to idealny czas na spróbowanie VR. Latem szkoda czasu na siedzenie w ciemnej hali w goglach na oczach. Listopad jest jednak do tego perfekcyjny.

Do wyboru są gry komputerowe, w których gracz uczestniczy w pierwszej osobie, a także VR w formie filmu, który odtwarza się dookoła niego. W Disco:VR w Warszawie można usiąść za kierownicą samochodu i w goglach do wirtualnej rzeczywistości wziąć udział w wyścigu. W Krakowie w grupach do 5 osób zostaniecie przeniesieni na bezludną wyspę, gdzie trzeba będzie poradzić sobie bez zaawansowanych sprzętów. Po godzinie czy dwóch z salonu VR można wyjść naładowanym pozytywną energią. Inne pomysły na spędzenie czasu w niecodzienny sposób we wnętrzu to jaskinia solna i sauna. Kto nie ma dość zimna, może wybrać się na takie atrakcje w mieście jesienią jak kriokomora lub jeden z nielicznych polskich barów lodowych.