Ferie w Białymstoku


źródło: Urząd Miejski w Białymstoku

Miasto Białystok  przygotowało bogatą ofertę na ferie zimowe dla dzieci i młodzieży. Liczne zajęcia artystyczne i sportowe, warsztaty, seanse filmowe – to szansa na interesujące spędzenie czasu w mieście. Z propozycji kulturalnych  skorzystać może ok. 2 tysięcy osób, a sportowych – nawet kilkadziesiąt tysięcy.

Ferie w Białymstoku nie będą nudne, nie trzeba ich spędzać w domu czy galerii handlowej. Warto, by ten czas upłynął ciekawie, w gronie rówieśników lub rodziny. Dzieci i młodzież będą odpoczywać od zajęć szkolnych między 22 stycznia a 6 lutego. Ferie zimowe rozpoczyna ok. 52 tys. uczniów i słuchaczy ze wszystkich białostockich szkół.

Miejskie instytucje kultury i obiekty sportowe przygotowały interesującą,  różnorodną ofertę zajęć oraz warsztatów na czas ferii zimowych w Białymstoku – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki. – Zachęcamy dzieci i młodzież z naszego miasta do skorzystania z tych propozycji.

Na młodych białostoczan czeka „Akcja Zima” organizowana przez Białostocki Ośrodek Kultury, seanse filmowe w kinie Forum, spektakle w BTL-u, zajęcia artystyczne w Domu Kultury „Śródmieście”. Galeria Arsenał, Muzeum Wojska i Galeria im. Sleńdzińskich przygotowały różnorodne warsztaty, każdy znajdzie tu coś ciekawego dla siebie. Na odwiedzających czeka także  Epi-Centrum Nauki – miejsce uwielbiane przez dzieci oraz niedawno otwarte Muzeum Pamięci Sybiru, które z pewnością warto zobaczyć. Chętni mogą także zwiedzić Stadion Miejski przy ulicy Słonecznej. Podczas wycieczki z przewodnikiem zobaczyć można miejsca, które są niedostępne na co dzień, m.in. szatnię zawodników zaaranżowaną przez klub Jagiellonia Białystok.

Specjalne propozycje przygotował także Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji. Dzięki temu można wybrać się na lodowisko i pływnie (za 5 zł na basenie przy ulicy Mazowieckiej). Warto też spędzić czas na świeżym powietrzu. Ośrodek sportów na Dojlidach zaprasza na spacery. Są tu piękne tereny, plac zabaw i siłownia plenerowa, a jeśli spadnie śnieg, także trasa narciarska.

Ponadto, jak co roku, Miasto przyznało środki finansowe organizacjom pozarządowym, które przygotowały półkolonie i wyjazdy wypoczynkowe dla uczniów.

Więcej informacji o ofercie placówek kultury i sportu znajduje się w załącznikach.

Kamila Bogacewicz

za:bialystok.pl