Festiwal Literacki Autorzy i Książki. Podlaskie Podsumowanie

Festiwal organizowany przez Książnicę Podlaską w Białymstoku, we współpracy z Fundacją Sąsiedzi, to wydarzenie, którego celem jest prezentacja mapy literacko-wydawniczej Podlasia oraz promocja lokalnej literatury, wyrastającej z historii, tradycji i specyficznego klimatu naszego regionu.

Gośćmi festiwalu będą wybitni autorzy książek – dla dzieci i dorosłych:

  • pisarz Jan Kamiński, który nakładem Fundacji Sąsiedzi opublikował w 2016 roku swoją najnowszą powieść „Po stronie cieni”;
  • Grzegorz Kasdepke – jeden z najpopularniejszych autorów książek dla dzieci, który w ramach festiwalu poprowadzi warsztaty dla najmłodszych;
  • Miłka Malzahn, autorka „Fronasza”, „Kosmosu w Ritzu” i „9 mgnień wiosny byłego Cara”;
  • Michał Książek, autor reportaży „Jakuck. Słownik miejsca”, „Droga 816” i tomu poetyckiego „Nauka o ptakach”.

Festiwal literacki „Autorzy i Książki. Podlaskie podsumowanie” to także unikalna okazja do spotkania z Hanną Kowalewską – znaną i cenioną przez czytelników autorką bestsellerowego cyklu powieści o Zawrociu.

Oprócz tego wydarzenie oferuje kilka interesujących propozycji dla dzieci. Młodzi czytelnicy chętnie wezmą udział w spotkaniu z przyrodnikiem i autorem komiksów Tomaszem Samojlikiem oraz odwiedzą VI piętro Książnicy Podlaskiej, gdzie Grażyna Kozłowska – aktorka Białostockiego Teatru Lalek prowadzić będzie warsztaty recytatorsko-teatralne. W międzyczasie obejrzą wystawę lalek teatralnych (prezentowanych w Galerii Parter Książnicy Podlaskiej).

W drugim dniu festiwalu uczestnicy będą mogli zapoznać się z książkami opublikowanymi w województwie podlaskim w latach 2015-2016 oraz spotkać się z wydawcami i literaturoznawcami, którzy opowiedzą o wyjątkowości podlaskiej mapy literacko-wydawniczej (wśród zaproszonych gości jest wydawca Andrzej Kalinowski, dr Katarzyna Sawicka-Mierzyńska i dr Łukasz Zabielski).

Termin:

10 lutego od godz. 9:30
11 lutego od godz. 14:00

Szczegóły na plakacie (powiększy się po kliknięciu).

Miejsce:

Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku, ul. Marii Skłodowskiej-Curie 14 a Organizatorem festiwalu jest Książnica Podlaska w Białymstoku. Współorganizatorzy: Fundacja Sąsiedzi, Departament Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, Miasto Białystok.

Informacje i plakat ze strony Książnicy Podlaskiej