Gdzie wyjechać na Majówkę?


fot. pexels.com

Gdzie wyjechać na Majówkę? Możliwości jest bez liku, a my przedstawiamy Wam tylko niektóre w nich. Pamiętajcie, że nie trzeba daleko jeździć, by zobaczyć coś ciekawego. Często składa się tak, że biorąc kilka dodatkowych dni urlopu, możemy poza domem spędzić kilka uroczych chwil, mogących przedłużyć się i do tygodnia.

  1. WAMBIERZYCE – znajduje się tutaj Ruchoma szopka, którą naprawdę warto zobaczyć na żywo. Jest także Dom Wambierzyckiej Królowej Rodzin oraz ZOO, które można z powodzeniem zwiedzać. I tak największym zainteresowaniem pewnie cieszy się pierwsza z atrakcji. Już ją widzieliście? To dość niepozorna miejscowość niedaleko Wałbrzycha i innych uzdrowiskowych miejscowości. Będzie co robić!
  2. CIECHOCINEK – jedna z miejscowości uzdrowiskowych, która cieszy się nie lada zainteresowaniem kuracjuszy. Odwiedzać ją mogą oczywiście także ludzie zdrowi. Warto wybrać się wtedy na tężnie, czy po prostu przespacerować ulicami miasta, których tam nie brakuje. Niedaleko znajduje się przepiękny park, gdzie można odpocząć w ciepłe dni i poczytać książkę.

Jeżeli lubisz miejscowości uzdrowiskowe, warto wspomnieć także o Inowrocławiu, znajdującym się w województwie kujawsko-pomorskim. To właśnie w parku zwanym Solankami, nawdychasz się odżywczych substancji. Zwiedzisz także Palmiarnię oraz znajdujące się niedaleko Muzeum im. Jana Kasprowicza. Na rynku poszukasz śladów Królowej Jadwigi, której w mieście nie brakuje.

  1. JANOWIEC – oprócz Zamku i przylegającego do niego w jednym kompleksie Dworku z całą pewnością ucieszy Was fakt, że znajdują się tutaj Magiczne Ogrody. Jest to naprawdę bardzo duży kompleks z atrakcjami nie tylko dla dzieci. Cena biletu wróci wam się stukrotnie! Bez większego problemu spędzicie tutaj pół dnia. Na miejscu znajdują się osoby odpowiedzialne za poszczególne atrakcje i czuwanie nad porządkiem.
  2. OJCÓW – kojarzycie Maczugę Herkulesa, która znajduje się w Ojcowskim Parku Narodowym? Nie? To nic straconego. Odwiedźcie Ojców w tę Majówkę i zróbcie sobie pamiątkowe zdjęcie. Do zwiedzania jest też zamek. Niedaleko stąd do Krakowa. Warto połączyć przyjemne z pożytecznym i przy okazji zwiedzić większą część Małopolski.
  3. ŚWIĘTA KATARZYNA – jeśli lubicie minerały, skamieniałości i tym podobne rzeczy, na pewno zainteresuje Was fakt, że w Świętej Katarzynie jest właśnie muzeum z takimi eksponatami. Można także kupić różne pamiątki do domu, więc tym bardziej warto. Niedaleko zaś znajduje się Park Miniatur, gdzie zobaczycie miejsca warte uwagi na całym świecie.

Dokąd wyjechać na Majówkę w Polsce?

  1. SUWAŁKI – miasto Marii Konopnickiej. Można podziwiać jej pomnik, połączony z ławeczką. Jest także Muzeum, które spodoba się wszystkim miłośnikom jej twórczości. W wolnej chwili można poszukać krasnoludków ze słynnej bajki, które znajdują się niekoniecznie w oczywistych miejscach. Warto wspomnieć także, że obejrzycie tutaj liczne murale. Warto przespacerować się po Parku, odpocząć w cieniu drzew i poczytać interesującą książkę. Albo zaplanować dalsze atrakcje.
  2. KRYNICA MORSKA – całkiem duża miejscowość wypoczynkowa, położona nad morzem. Nam najbardziej spodobała się znajdująca się tutaj latarnia morska, jednak tak naprawdę przejście się uliczkami miasta także było ciekawym przeżyciem. Z całą pewnością nie brakuje tutaj różnej maści straganów z pamiątkami. Warto przespacerować się na plażę i powdychać jod.
  3. CHĘCINY – można oglądać zamek w Chęcinach, a także zajrzeć do Centrum Neandertalczyka, znajdującego się w tym mieście. Nie ulega wątpliwości, że oba miejsca są naprawdę warte uwagi i zwiedzenia. To co, kiedy się tam widzimy? Znajdują się niedaleko Kielc, gdzie warto zajrzeć m.in. ze względu na Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego, Muzeum Zabawek i Zabawy, czy Jaskinie na Kadzielni.
  4. KRAJNO-ZAGÓRZE – jeśli lubicie Parki Miniatur, ten znajdujący się w Krajnie-Zagórzu zachwyci Was bez reszty. Są tutaj miniatury budowli z całego świata. Trzeba się sporo nachodzić pod górę, by wszystko zobaczyć, ale widoki są naprawdę niezapomniane. A gdy zgłodniejecie możecie posilić się w znajdującej się tuż obok restauracji.
  5. DZIEWICZA GÓRA – wieża widokowa, znajdująca się w Puszczy Zielonka w województwie wielkopolskim. Trzeba się tam nieco nawspinać, ale naprawdę warto. Wstęp na wieżę jest bezpłatny, gorzej bywa z dojazdem, który nie jest tam oczywisty, jak mogłoby się wydawać. Uwielbiamy wchodzić na punkty widokowe, ponieważ są one albo darmowe, albo kosztują kilka złotych. Co prawda, trochę trzeba się natrudzić, aby dotrzeć na sam szczyt, ale widoki skutecznie rekompensują te trudy.

Mamy nadzieję, że już wiesz, gdzie wyjechać na Majówkę? Inspiracji na pewno nie brakuje. Tylko od Ciebie zależy, które z nich wybierzesz w pierwszej kolejności. Fantastyczne w Polsce jest to, że nie trzeba zazwyczaj nigdzie daleko wyjeżdżać, ponieważ tuż obok nas znajdują się atrakcje, o których dotąd mogliśmy nie mieć pojęcia. Sprawdź, gdzie Cię jeszcze nie było albo gdzie chciałbyś wrócić, i w drogę. Nie ma nic gorszego niż niewiedza. Obojętnie który kierunek obierzesz na Majówkę, pamiętaj, abyś był zadowolony i wrócił wypoczęty. To najważniejsze.

Paulina Kwiatkowska z bloga pojedztam.pl – poznaj ciekawe miejsca, w które warto pojechać.