Jak prać zimowe swetry damskie basic? Sprawdzone rady

Za oknem temperatura jest coraz niższa a do naszej garderoby oficjalnie zawitały już ciepłe swetry. Wykonane z ciepłej i grubej wełny pięknie prezentują się noszone do stylizacji oraz zapewniają ciepło w zimne dni. Swetry, aby jak najlepiej się prezentowały muszą być prane w odpowiednich warunkach. W tym wpisie zdradzimy jak czyścić damskie wysokiej jakości tak, aby na długo zachowały idealny wygląd. Jeśli zależy Ci na tym, aby Twoje swetry na jak najdłużej zachowały swój intensywny kolor, ciasny splot i nie mechaciły się – przeczytaj nasz wpis!

Czy możesz prać swetry damskie basic w pralce?

Najczęstszym sposobem prania ubrań jest wrzucenie ich do pralki. Jeśli chcesz wyprać swetry damskie basic w pralce musisz koniecznie ustawić pranie na niską temperaturę. Zazwyczaj zimowe swetry pierze się w temperaturze 30 maksymalnie 40 stopni. Zalecane jest również ustawienie pralki na niskie obroty oraz wyłączenie wirowania. Pralkę zapełnij ubraniami w 1/4 lub 1/3 ubraniami. Dobrym patentem jest pranie swetrów damskich o wysokiej jakości w specjalnie do tego przeznaczonym woreczku do prania lub zwykłej poszewce na poduszkę w tym samym kolorze co sweter. 

Swetry damskie basic

A może wyprać sweter w rękach?

Mniej popularnym oraz lubianym sposobem prania ubrań jest pranie ich w rękach. Dzieje się tak, ponieważ ta metoda czyszczenia swetrów damskich wysokiej jakości jest czasochłonna. Wymaga on również wysiłku fizycznego, jest to jednak o wiele bezpieczniejsza metoda prania swetrów niż pranie ich w pralce. Jak ubrać sweter w rękach? Już odpowiadamy! Wystarczy napełnić odpowiedniej wielkości miskę (taką, która pomieści cały sweter) wodą zmieszaną z płynem do prania. Zanurzony sweter delikatnie ugniataj, ale nie trzyj! Jeśli sweter wykonany jest z prawdziwej wełny pod wpływem intensywnego tarcia, ciepła i wody materiał się sfilcuje. W takie sytuacji sweter będzie niezdatny do noszenia. 

Już wiesz, jak wybrać sweter, ale jak go wysuszyć?

Wełniany sweter damski wysokiej jakości tuż po praniu, gdy jest jeszcze pełen wody będzie niezwykle łatwo się rozciągał. Koniecznie z tym uważaj! Nieodpowiednio rozwieszony sweter może na stałe rozciągnąć się i będzie za duży. Uprany sweter połóż na grubym ręczniku, a następnie przykryj drugim grubym ręcznikiem. Następnie zwiń w rulon i delikatnie uciskaj aż pozbędziesz się nadmiaru wody. Gdy usuniesz wodę rozłóż sweter na ręczniku na płaskiej powierzchni i zostaw, aby mógł wysuszyć się w spokoju. Unikaj suszenia swetra na grzejniku!

Pranie swetrów brzmi jak wyzwanie, aczkolwiek po pewnym czasie nabierzesz wprawy i będzie stanowiło do dla Ciebie wyzwania!