Jarmark Kaziukowy pod Teatrem. Fotorelacja

W niedzielę (5 marca) na placu pod Teatrem Dramatycznym odbył się Wielki Jarmark Kaziukowy. Wydarzenie, zorganizowane w ramach Dni Kultury Kresowej, cieszyło się ogromną popularnością.

Tak dużą frekwencję organizatorzy wydarzenia i wystawcy zawdzięczają pięknej pogodzie. Wreszcie poczuliśmy prawdziwie wiosenną aurę, dzięki której cudownie się spacerowało po naszym mieście. Jeśli ktoś nie wybrał się na Jarmark specjalnie, to mógł trafić na niego przez przypadek, jeśli był w okolicy Parku Planty lub Pałacu Branickich.

Już z daleka widać było mnóstwo kolorowych straganów, które uginały się pod regionalnymi wyrobami spożywczymi i pięknym rękodziełem. Odwiedzający chętnie kupowali wędliny, sery, pieczywo, miody, nalewki, ekologiczne wina, a także rękodzieło z drewna, wyroby z gliny, biżuterię, tradycyjne palmy wileńskie i pisanki.

Straganów było dużo, a ludzi jeszcze więcej! Momentami ciężko było przecisnąć się w tym tłumie, ale kto tego dokonał i cierpliwie poczekał w kolejce do obleganych stoisk, z pewnością jest teraz zadowolony ze swoich niecodziennych zakupów.

Kupującym przygrywały zespoły folklorystyczne, śpiewał także Chór CantusCordis i zespół „Korowód”.

Tegoroczną edycję Jarmarku Kaziukowego i wystawcy i odwiedzający mogą z pewnością uznać za udaną!

Czekamy na kolejne jarmarki i zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji!

Fot. hubhuh