Kultura dostępna w Kinach Helios

„Bo we mnie jest sex”, Lokatorka”, Śmierć Zygielbojma” i „Teściowie” to tytuły nagradzane i doceniane przez krytyków, które będzie można zobaczyć w styczniu w ramach cyklu Kultura Dostępna. Seanse gościć będą na ekranie trzech Kin Helios w Białymstoku (w Galerii Alfa, Biała i Jurowiecka) w każdy czwartek o godzinie 13:00 i 18:00, na które bilety kosztują tylko 10 zł.

Kultura Dostępna to projekt, dzięki któremu szerokie grono odbiorców może zapoznać się w najwyższym kinowym standardzie z polską sztuką filmową korzystając z niezwykle atrakcyjnej ceny biletu.
Nowy cykl seansów zainauguruje Bo we mnie jest sex. Biograficzny film o legendzie polskiego kina i estrady Kalinie Jędrusik. To historia wzlotów i upadków jej porywającej kariery. Wydarzeniom z życia Jędrusik towarzyszy atmosfera szalonej zabawy ówczesnej śmietanki towarzyskiej. W roli tytułowej Maria Dębska, a partnerują jej Krzysztof Zalewski oraz Leszek Lichota. Na seans zapraszamy 6 stycznia.
Drugą pozycję będzie można zobaczyć 13 stycznia, jest nią Lokatorka w reżyserii Michał Otłowski. Porywający polski dramat sensacyjny. Opowiada historię inspirowaną życiem. To niewyjaśniona sprawa śmierci warszawskiej aktywistki – Jolanty Brzeskiej. Film odsłania kurtynę, za którą chowa się „mafia reprywatyzacyjna”. Rozpoczyna się nierówna walka z układem, której stawką jest życie oraz prawa wyrzucanych na bruk mieszkańców.
Śmierć Zygielbojma to opowieść o tragicznych losach żydowskiego działacza politycznego, który 12 maja 1943 roku popełnił w Londynie samobójstwo. Jego czyn miał być protestem przeciwko bezczynności świata wobec tragedii Holocaustu. Historia opowiedziana z perspektywy młodego brytyjskiego dziennikarza, który podobnie jak większość ówczesnych ludzi zachodniego świata nie zdawał sobie sprawy ze skali dokonującej się na wschodzie ówczesnej Europy zbrodni. Do zobaczenia w kinach Helios 20 stycznia.
Teściowie to znakomite połączenie komedii z odrobiną dramatu, a nawet i wariactwa. Szalona opowieść o tym, co się może wydarzyć, gdy puszczają nerwy. To film o konfrontacji dwóch światów, która doprowadzi do łez nie tylko bywalców wesel. W rolach głównych: Maja Ostaszewska, Marcin Dorociński, Izabela Kuna, Adam Woronowicz. Na ekranach kinowych w ostatni czwartek stycznia – 27 stycznia.

KULTURA DOSTĘPNA W STYCZNIU: 

6 stycznia – Bo we mnie jest sex

13 stycznia – Lokatorka

20 stycznia – Śmierć Zygielbojma

27 stycznia – Teściowie