Na jednośladzie przez miasto pod Giewontem

Jazda na rowerze daje wiele radości i doskonale wpływa na nasze samopoczucie. Dlaczego więc nie pamiętać o niej podczas wypoczynku w Zakopanem? Malownicze, górskie trasy, spektakularne otoczenie, szczyty, lasy, doliny – wycieczka na jednośladzie w mieście pod Giewontem, to pomysł, który bez wahania nazwiemy rewelacyjnym!

Moc pozytywnych wrażeń

Wyprawa na rowerze uspokoi, wyciszy, naładuje nas dobrą energią. Nie może być inaczej, gdy dookoła bajeczne krajobrazy. Trudno wtedy myśleć o codziennych kłopotach i obowiązkach. Cieszymy się chwilą, obserwujemy zmieniające się otoczenie, odkrywamy nieznane, słuchamy odgłosów natury, chłoniemy niesamowitą atmosferę i czujemy się doskonale.

Pokonując kolejne kilometry możemy też być z siebie dumni. Podejmujemy wyzwanie i mimo zmęczenia docieramy do mety. To świetne uczucie, wiedzieć, że postawiony cel został osiągnięty, prawda? Poza tym podczas aktywności wydzielane są endorfiny zwane hormonami szczęścia. Odpowiadają one za nasz dobry nastrój. Być może nawet osoby, które do tej pory nie bardzo lubiły jeździć na rowerze, właśnie w górach uznają, że to super sposób na spędzanie czasu i aktywność, którą warto włączyć do swej codzienności? Czasem jedna wycieczka, pokonanie malowniczej trasy robi tak duże wrażenie, że nie sposób na tym poprzestać.

Solidna wypożyczalnia

Musimy podkreślić, że nie ma konieczności zabierania ze sobą własnego roweru w góry. Można go wypożyczyć na miejscu. Na terenie Zakopanego funkcjonuje wypożyczalnia www.zjazd.pl, która posiada nowoczesne, wysokiej jakości pojazdy. Mało tego, proponuje gotowe pomysły na niesamowitą przygodę i zabawę. Nie trzeba samodzielnie planować wycieczki rowerowej, wystarczy skorzystać z pomocy specjalistów i wybrać idealną dla siebie trasę. Na stronie www.zjazd.pl/cennik-wypozyczalnia dostępny jest cennik.

Wypożyczalnia poza tradycyjnymi rowerami oferuje także rowery elektryczne. Warto zastanowić się nad przejażdżką nimi, kiedy czujemy, że pokonywanie górskich odcinków, będzie dla nas zbyt dużym obciążeniem. Poza tym dostępne są także hulajnogi. Jazda na nich może dać sporą porcję radości. Obecnie pojazdy te nie są już zarezerwowane wyłącznie dla dzieci i młodzieży. Wielu dorosłych przekonało się do nich.

Wizytę w Zakopanem na pewno warto umilić przy pomocy różnorodnych atrakcji. Postawmy przede wszystkim na aktywności na świeżym powietrzu, by napawać się otoczeniem, jak najwięcej czerpać z wypoczynku i dostarczyć sobie miłych wrażeń. Chodzi przecież o to, by do maksimum wykorzystać relaks w tak ciekawym regionie, jakim jest Podhale.