Pomysły na oryginalny weekend we dwoje.

Weekend we dwoje to doskonały sposób na odnowienie i odświeżenie związku. Spędzenie czasu ze sobą bez dzieci i problemów pozwala na nowo porozmawiać ze sobą, odnowić kontakt oraz lepiej zrozumieć swoje wzajemne potrzeby.

Zalety weekendowego wyjazdu są oczywiste. Często jednak nie wiemy, gdzie moglibyśmy taki czas spędzić. Fantazja i możliwości są tu uzależnione od naszych indywidualnych preferencji, ale nie ukrywajmy też od zasobności portfela. Jeżeli posiadamy pewne środki finansowe, które bez zaburzania struktury naszych finansów możemy po prostu wydać, to doskonałym pomysłem jest wyjazd poza miasto. Choć może to się wydawać propozycją oklepaną, to dwudniowy pobyt w hotelu ze SPA idealnie wpasowuje się w idee odpoczynku oraz relaksu we dwoje. Znajdziecie tam niesamowitą liczbę atrakcji oraz usługi, których trudno szukać w standardowych placówkach i hotelach. Szczególnie wartościowym kierunkiem są tutaj Mazury. Zwłaszcza kiedy wyjechać chcemy późną jesienią czy zimą, Mazury są rozwiązaniem ze wszech miar optymalnym. Przede wszystkim zapewniają nam pełną bazę turystyczną dostosowaną do rozmaitych potrzeb i możliwości finansowych. Bogactwo powstających tam hoteli, każdemu pozwoli wybrać coś dostosowanego do jego potrzeb. Drugą zaletą jest bark gości, którzy w tym okresie, dużo chętniej wybierają kierunek południowy i zaczynają okupywać polskie góry.

Redukcja kosztów

Nieco bardziej problematyczny jest wyjazd, kiedy nasza kasa świeci pustkami i musimy dostosować swoje oczekiwania i potrzeby do możliwości finansowych. Nie należy jednak takiego stanu rzeczy traktować jako sprawy przegranej. Możemy bowiem znacznie zredukować nasze koszty i spędzić weekend w sposób oryginalny. Rozwiązaniem jest tutaj agroturystyka. Najczęściej kilkukrotnie tańsza od najtańszych nawet hoteli, także zapewnia nam moc atrakcji.

Co jednak zrobić, aby wyjazd taki był nie tylko przyjemny, ale też pozostawił nam wiele wspomnień z racji swojej oryginalności. Należy zadbać o wyjątkowe rozrywki. Może to być długa wycieczka rowerowa. Doskonałym pomysłem jest powrót do młodości i zaplanowanie trasy do przejścia, która niekoniecznie musi być zlokalizowana w górach. Poruszania się po lesie i łąkach jak za dawnych czasów z plecakami z pewnością przypomni wam czasy, kiedy się poznawaliście i gdy byliście młodzi. Nieszablonowym pomysłem jest też rejs. Ten wcale nie musi być drogi. Wystarczy, że posiadacie patent i bez problemu uda wam się wynająć łódkę, która może nie będzie efektowna, ale bez trudu pomieści dwie dorosłe osoby. Dla osób z większą fantazją istnieją wszelkie kursy dwudniowe lub wydarzenia, gdzie z opiekunem czy trenerem możemy na przykład nauczyć się wspinać na skałki. Jeśli to nie mąż organizuje wyjazd, ale ty i chcesz mu sprawić wyjątkową przyjemność, możesz połączyć wypad weekendowy z pójściem na wymarzony stadion. Być może twój partner jest fanem niemieckiej ligi i zespołu Bayernu Monachium? W takim przypadku musisz tylko przez Internet kupić bilety i możecie spędzić fantastycznie czas, oglądając mecz.

Artykuł został przygotowany przy współpracy z Quadrille