Poznaj Sweet Valley – nowość, która będzie czekać na gości Energylandii w 2022 roku!

Energylandia, podobnie jak w latach poprzednich, zaskakuje swoich Gości. W tym roku premierę miała nowa Strefa Aqualantis, jednak już za rok premierę będzie miała kolejna – będzie to Sweet Valley. Czas dowiedzieć się więcej o tym wyjątkowym miejscu, zbudowanym ze słodyczy!

Któż bowiem w dzieciństwie nie marzył o tym, by przenieść się do świata, w którym wszystko, co nas otacza, zbudowane jest właśnie ze słodyczy? Takim miejscem będzie Sweet Valley, które będzie stylizowane właśnie na przestrzeń zbudowaną z cukierków, ciastek, wafelków i innych słodkości. Jak łatwo się domyślić, cała nowa Strefa będzie przeznaczona głównie dla najmłodszych gości Parku, podobnie jak atrakcje w niej powstające.

Sweet Valley będzie składała się z 10 zupełnie nowych atrakcji, a przestrzeń całej Strefy będzie wynosić 4 ha. Kluczową atrakcją będzie Choco Chip Creek – to rodzinny roller coaster, różny od tych najbardziej ekstremalnych, które znajdują się w innych strefach, jak Abyssus czy Zadra. W tym przypadku otrzymamy propozycję prawdziwie familijną, a rodzice z chęcią wsiądą do tego coastera ze swoimi dziećmi. Prędkość maksymalna będzie wynosiła 55 km/h, a cała trasa przejazdu będzie miała 1200 m. Kolejnym coasterem dostępnym w tej Strefie będzie Honey Harbour.

Na terenie Strefy będą dostępne również inne atrakcje, do których zaliczają się Candy Carousel, czyli wiedeńska karuzela, czy Crazy Barn – domek na kurzej łapce, dobrze znany z bajek dla dzieci. Całość sprawi, że najmłodsi Goście na pewno nie będą się nudzić.

Energylandia – świat roller coasterów

Powstawanie kolejnych roller coasterów ma teraz znaczenie większe, niż kiedykolwiek. W roku obecnym, po otwarciu nowej strefy Aqualantis, w Energylandii dostępnych było aż 18 roller coasterów, co czyniło ją największym parkiem roller coasterów na terenie całej Europy. Na przyszły rok planowane są nowe premiery, w tym właśnie dwa kolejne roller coastery – Choco Chip Creek oraz Honey Harbour. Oznacza to, że będzie ich aż 20, jeżeli do tej pory nic się nie zmieni, to właśnie Energylandia będzie mogła się określać największym parkiem roller coasterów na świecie!

Sweet Valley Town Hall – kolejna inwestycja w ramach Sweet Valley

Sweet Valley Town Hall będzie wielofunkcyjnym budynkiem, który ma powstać na terenie Energylandii. Będzie to restauracja i teatr w jednym, a w tym samym momencie będzie mogło znajdować się w nim aż 1000 osób. Powierzchnia umożliwiająca pomieszczenie tak dużej ilości Gości sprawia, że będzie to idealny wybór na wydarzenia biznesowe czy konferencje. Jednym z głównych celów jest jednak umożliwienie organizacji kolacji, wraz z pokazami, które mają odbywać się w ich trakcie.

Dzięki tej inwestycji Energylandia będzie przyciągała nie tylko głodnych zabawy i wrażeń, ale również wielu innych Gości, którzy z chęcią skorzystają z tak dużej i nowoczesnej przestrzeni, głównie w celach biznesowych.

Odwiedź Energylandię również zimą

W tym roku Energylandia otwarta będzie również zimą, do 23 grudnia. W tym czasie na jej terenie będzie można spotkać Mikołaja, odwiedzić Bożonarodzeniowy Jarmark czy skorzystać z jednego z Lodowisk. Nie zabraknie warsztatów ze zdobienia pierników czy wspaniałych dekoracji. W tym czasie Energylandia zmieni się także w największy w Polsce ogród świateł, którego nie sposób nie zobaczyć.

W okresie zimowym otwarta będzie również znaczna większość atrakcji, w tym roller coastery. Ze względu na temperaturę, oczywiście niemożliwe będzie korzystanie z wodnych atrakcji.