Prawidłowe nawilżanie skóry twarzy

Loreal ekspert nawilżenia to krem przeznaczony dla każdej cery. Stosowany na noc zapewnia skórze optymalny poziom nawilżenia. I choć niby wszystko jest jasne, to wiele pań nie przypuszcza nawet, że dzięki niemu zmarszczki będą mniej widoczne, a kolejne tak szybko się nie pojawią. Dlaczego nawilżanie skóry wcale nie kojarzy się paniom z młodszym wyglądem i jak prawidłowo nawilżać skórę twarzy?

Nawilżanie twarzy to podstawa młodego wyglądu skóry

Kobiety, chcąc zachować młody wygląd, odmieniają słowo lifting przez wszystkie przypadki. Liftingujące kremy, serum, balsamy i inne preparaty kosmetyczne stoją na półkach w łazienkach, a od czasu do czasu w rozkładzie dnia pojawiają się kosmetyczne zabiegi liftingujące. Paniom bardzo trudno uwierzyć, że podstawą dobrej kondycji skóry, a więc i młodego wyglądu jest prawidłowe i systematyczne nawilżanie. Dopiero, wraz z wiekiem, gdy zaczną postępować procesy degradacyjne w skórze, warto zainteresować się hasłem „lifting”.

Każda skóra – i ta młoda i ta nieco starsza – musi być właściwie nawodniona. Niestety codziennie traci ona mnóstwo wilgoci, a sekretem utrzymania młodzieńczego wyglądu jest właśnie odpowiednie nawodnienie skóry i jej nawilżanie. Brak wody w strukturach skóry upośledza wszelkie procesy w niej zachodzące. W przesuszonej skórze spowalnia lub nawet drastycznie spada produkcja kolagenu i elastyny, które są odpowiedzialne za sprężystość i elastyczność skóry. W efekcie zaczynają się formować zmarszczki, a buzia traci młodzieńczy wygląd. Nawet zabiegi liftingujące nie przyniosą właściwego efektu, jeśli skóra nie odzyska właściwego poziomu nawilżenia. Tu z pomocą przychodzi właśnie krem Loreal ekspert nawilżenia. Dzięki niemu skóra zwiększy swoją zdolność do utrzymywania wilgoci, będzie dobrze nawilżona, a lifting będzie można odłożyć w czasie.

Jak wspomagać skórę w utrzymywaniu odpowiedniego poziomu nawilżenia?

Nawilżenia wymaga nie tylko skóra twarzy, ale całego ciała. Na jej powierzchni naturalnie formuje się ochronny płaszcz lipidowy, który ma za zadanie spowalniać i może nawet zapobiegać wydostawaniu się wody na zewnątrz bezpośrednio przez skórę. Niestety w czasie codziennej kąpieli mydła i żele niszczą tę warstwę ochronną, a to jest przyczyną dodatkowego przesuszania skóry. Aby temu zapobiec, należy stosować emolienty, takie jak woski i olejki kosmetyczne, które pomogą nawilżyć skórę i odbudować jej płaszcz lipidowy. W nawilżaniu skóry twarzy pomoże krem na noc Loreal Ekspert nawilżenia.

Loreal Ekspert nawilżenia, czyli prawidłowe nawilżanie skóry twarzy

Krem przeznaczony jest do wszystkich rodzajów cery. Jego recepturę oparto na niezbędnych kwasach tłuszczowych, które doskonale nawilżają i odżywiają skórę. Duża ilość witaminy B5 czyni ten proces jeszcze bardziej efektywnym. Krem Loreal Ekspert nawilżenia należy stosować na noc. Aplikuje się go na dobrze oczyszczona skórę twarzy, która rano będzie wyglądać młodo, gładko i promiennie.