Urzeczywistnij Swój Sen. Zapowiedź cyklu.


na zdjęciu: łapacz snów fot.pexels

Czym jest sen? Albo inaczej, jaką rolę odgrywają w moim życiu sny? Jakie miejsce zajmuje praca ze snami w mojej podróży? Czy w ogóle poświęcam snom choć odrobinę uwagi?

Jednej nocy możemy mieć pięć różnych snów i obudzić się rano zapominając je wszystkie. Każdy z nas śni. Nie każdy natomiast pamięta, gdzie jego umysł wędrował w nocy. Tylko nieliczni z nas nawiązują wrażliwą relację z własnym życiem nocnym i jego wytworami. Osoba zaangażowana w pracę ze snami, będzie starała się zapisać przynajmniej jeden sen z danej nocy a następnie podejmie kroki, aby go urzeczywistnić.

Co to znaczy urzeczywistnić sen?

Urzeczywistnić to znaczy przeżyć na nowo. Pozwala to wydobyć na światło dzienne ulokowaną we śnie energię psychiczną i uzyskać wgląd w poruszane przez sen kwestie. Urzeczywistnić to również wdrożyć przesłanie snu w życie na jawie. W ten sposób praca ze snem staje się bardzo osobistym narzędziem wewnętrznej przemiany.

Nie każdy sen wymaga jednak pracy „odkrywczej”. Niektóre z nich są bardzo dosłowne. Takie sny często nawołują do podjęcia konkretnych kroków na jawie:

Wracam do domu rowerem. Jadę okrężną drogą wzdłuż wysokiego na dwa metry żywopłotu. Wyjeżdżam na otwartą, pustynną przestrzeń gdzie spotykam medicine man. Korpulentny, dobrze zbudowany i łysy Uzdrowiciel staje naprzeciwko mnie. Jego ciało otwiera się maksymalnie na przepływ energii między nami. Bez słów wiem, że mam uczynić to samo, aby mężczyzna miał możliwość wglądu w moją Istotę. Padają trzy kluczowe pytania:

  1. Jaki typ osobowości?
  2. Jaki rodzaj istoty?
  3. Co jest priorytetem?

Szaman szuka odpowiedzi we mnie. Budząc się dostaję jasny przekaz, że  powołaniem mojej Duszy jest praca ze snami.

Powyższy sen sprowadził mnie z powrotem na Ścieżkę Śniącej z której w owym czasie zeszłam. Wdrażając przesłanie tego snu w życie, w nadchodzącym cyklu pt.: Urzeczywistnij Swój Sen, będę dzielić się z Wami swoją pasją i powołaniem. Będę krok po kroku pokazywać, a także inspirować do samodzielnej pracy ze snami.

 

Serdecznie zapraszam.

Ewelina Maria Gawenda

Autorka o sobie:

Ewelina-Maria-GawendaJestem psychologiem. Sny zapisuję codziennie. Rozwijam swój autorski projekt „Siedem Źródeł”, poświęcony pracy ze snami, w ramach którego prowadzę indywidualne sesje analizy snów, Krąg Snów i warsztaty rozwojowe. Czerpię z psychologii analitycznej Junga i psychologii procesu. W życiu kieruje się Snami i Intuicją. Na co dzień pracuję w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, gdzie pomagam w rozwiązywaniu konfliktów małżeńskich i rodzinnych.

kontakt: siedem.zrodel@gmail.com