Miejskie atrakcje dla rodzin z dziećmi, czyli zabierz rodzinę do galerii… sztuki!

Wiosna prawie w pełni. Cudownie odetchnąć świeżym powietrzem i wygrzać bladą twarz w słońcu. Z wiosny najbardziej zapewne ucieszą się dzieci. To one będą nas wyciągać na długie spacery i bawić się na placach do późnych wieczorów. Jeśli nie zawsze będzie sprzyjała ku temu pogoda lub chęć rodzica, zawsze można zrobić wspólnie coś innego! Dzisiaj właśnie o tym: gdzie wybrać się w mieście z dzieckiem?

Oczywiście świeże powietrze i wspólne spacery to podstawa. Ale czasem warto przełamać rutynę i spróbować czegoś innego, co może bardzo zainteresować także rodzica. Białostockie muzea i galerie sztuki oferują niezwykle ciekawe zajęcia rodzinne. Warsztaty są organizowane zazwyczaj w weekendy i trwają do dwóch godzin, czyli mogą być świetną przerwą w długim spacerze lub początkiem ciekawie spędzonego weekendu.

Wybrałam trzy ciekawe spotkania, które odbędą jeszcze w kwietniu lub na początku maja. Zapraszam na krótki przegląd.

Galeria Sleńdzińskich przy ul. Waryńskiego 24a już 19 kwietnia (niedziela) w godzinach 11.00-12.30 zaprasza rodziny z dziećmi w wieku 5-8 lat na warsztaty plastyczne „Polowanie na malowanie”. Opis ze strony Galerii: Inspiracją działań będzie nowa ekspozycja Galerii – „Tata wyjechał, Lita zaprasza!”. Interaktywne spotkania są wspaniałą okazją do zgłębiania tajników sztuki, poznawania ciekawych technik plastycznych i wspólnej pracy twórczej w bezpośrednim kontakcie z dziełem sztuki.
Zapisy pod numerem tel. 85 651 76 70. Opłata: 10 zł za dziecko (opiekunowie wstęp bezpłatny) (50% zniżki dla posiadaczy Białostockiej Karty Dużej Rodziny)

Galeria Arsenał przy ul. Mickiewicza 2 często zaprasza najmłodszych na ciekawe zajęcia, a wśród nich stałą ofertę warsztatów „Plac Zabaw Arsenał”. To propozycja dla liczniejszych rodzin lub rodziców, którzy potrafią się wspólnie zorganizować, bowiem minimalna grupa musi liczyć co najmniej 5 dzieci.
Przykładowe tematy warsztatów to m.in. „Myśl a materia, czyli malarstwo fakturowe” lub „Pocztówka z podróży”. Warsztatów do wyboru jest aż 12! Szczegóły na stronie internetowej Galerii Arsenał. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja terminu pod adresem mailowym: u.marciniak@galeria-arsenal.pl. Warsztaty trwają ok. godziny.
Ceny biletów za udział w warsztatach: 5,00 zł (pięć złotych) od uczestnika. Dla posiadaczy Białostockiej Karty Dużej Rodziny zniżka w wysokości 50% ceny biletu (2,50 zł).

Muzeum Podlaskie w Białymstoku oferuje cykl zajęć „Niedziela rodzinna w Ratuszu”. W ramach spotkań organizowane są zajęcia interaktywne dla dzieci w wieku 4-6 lat. 3 maja (niedziela) o godz. 12.00 odbędą się godzinne zajęcia pt. „Co kryje białostocki ratusz”? Opis ze strony Muzeum: Pierwsze spotkanie będzie poświęcone oswojeniu się z muzealną przestrzenią. Sprawdzimy, co można w Muzeum zobaczyć, jak powstają wystawy i jak należy zachowywać się w tym miejscu. Dowiemy się również, co działo się w Ratuszu, zanim wprowadziło się do niego Muzeum. Spotkanie zakończymy wielkim budowaniem Ratusza z kolorowych drewnianych klocków.

Informacje i zapisy:

Dział Promocji, Wystaw i Wydawnictw Muzeum Podlaskiego w Białymstoku: tel. (85) 740 77 41 lub 509 336 740.

 

To tylko trzy intersujące propozycje spośród naprawdę licznych muzealnych i galeryjnych atrakcji! Zaglądajcie na strony białostockich muzeów i galerii sztuki, szukajcie tam odpowiednich zakładek o rodzinnych zajęciach, które uatrakcyjnia wasze wspólne weekendy i z pewnością wpłyną na rozwój dziecka. Galeria, do której idziemy z dzieckiem, nie musi być tylko galerią handlową!

Autor: Buhasia