Miejskie atrakcje dla rodzin z dziećmi – odsłona druga. #BLOG

Bardzo ciekawi mnie, ilu rodziców w Białymstoku w ogóle wie o możliwości zabrania swoich najmłodszych pociech do galerii sztuki czy muzeum w celu obcowania ze sztuką poprzez zabawę? Pewnie wciąż niewielu – taka forma spędzania wolnego czasu przegrywa prawdopodobnie z innymi popularnymi formami rozrywek rodzinnych.
My ponownie chcemy przekonać Was o tym, że czasem warto zmienić kierunek rodzinnej wycieczki i wybrać się na niecodzienne spotkanie ze sztuką. Białostockie galerie i muzea posiadają niezwykle bogatą ofertę edukacyjną, z której aż grzech nie skorzystać!

Dzisiaj zachęcamy przede wszystkim do odwiedzenia Centrum im. Ludwika Zamenhofa przy ulicy Warszawskiej 19 i tamtejszej Sali Gier i Zabaw. To niezwykła przestrzeń, w której dziecko może rozwinąć koordynację ruchową i refleks oraz poćwiczyć intelekt, zmysły i kreatywne myślenie. Sala oferuje m.in. teatrzyk z ręcznie szytymi lalkami, labirynt – bezpieczne wędrówki bez ograniczeń, krzywe zwierciadła, dysk do balansowania czy zabawy z piaskiem kwarcowym. Cytat ze strony internetowej CLZ:

Zapraszamy

– dzieci od 3 roku życia z rodzicami

– grupy zorganizowane z opiekunami

wtorek – niedziela, godz. 10.00 – 17.00

zapisy i szczegółowe informacje: 85 6767367

opłata: 6 zł od osoby za godzinę zabawy

W Sali Gier i Zabaw dzieci zostają pod opieką rodzica lub opiekuna.

Wspaniałą nowością w Sali Gier i Zabaw jest świetna zabawka Kulodrom, dzięki której dzieci samodzielnie mogą zbudować konstrukcje z drewnianych elementów, po której będą poruszać się wpuszczone kule. Filmik zachęci na pewno niejednego amatora takich doświadczeń!

 

Natomiast Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego przy ul. Świętojańskiej 17 zaprasza na Rodzinne Soboty, w ramach których przewidziano zajęcia dla dwóch grup wiekowych.

Dzieci w wieku 4-6 lat mogą uczestniczyć w zajęciach interaktywnych „Maluchy w Krainie Sztuki”, w ramach których zapoznają się z wybranymi zagadnieniami sztuki. W sobotę 25 kwietnia 2015 r. o godz. 11.00 w ramach cyklu odbędą się zajęcia „Ceramika: od gliny do naczynia”. Cytat ze strony Muzeum: Czym jest ceramika? Z czego powstaje? Skąd się wzięła? Dlaczego jest ozdobiona egzotycznymi wzorami? Tego uczestnicy dowiedzą się podczas drugiego spotkania z cyklu pt. „Maluchy w krainie sztuki”. Zajęcia zakończone będą tworzeniem naczynia z gliny.

Szczegóły dotyczące zapisów:
Czas trwania: 60 min.

Ilość miejsc ograniczona do 12 osób w grupie + opiekunowie

Cena: dzieci – bezpłatnie, rodzice – obowiązuje bilet normalny w cenie 6 zł.

Prosimy o wcześniejsze zapisy pod nr tel. 509 336 862 lub mailowo:

muzeum.karnego@muzeum.bialystok.pl

Czasem warto zamiast do popularnej galerii przy ul. Świętojańskiej, skierować swoje kroki kilkadziesiąt metrów dalej, by pokazać dzieciom, że istnieje też inna wciągająca przestrzeń : )

Buhasia