Biznesowe randki i pomoc choremu chłopcu – wywiad z Justyną Tymcio

Już 8 grudnia odbędzie się w Białymstoku wydarzenie łączące biznes z eventem charytatywnym. Podczas Business Excellence Conference formuła szybkich bizesowych randek pomoże przedsiębiorcom nawiązać znajomości oraz współpracę. Celem eventu jest też pomoc choremu Adasiowi.

Chłopiec ma zespół Cornelia de Lange, który charakteryzuje się niskorosłością i wieloma innymi wadami. Adaś ma rok i 4 miesiące i jest podopiecznym wielu poradni m.in. kardiologicznej, rehabilitacyjnej, gastrologicznej, okulistycznej. Ma niedosłuch 70%. Nosi aparaty. Wizyty w poradniach, a już niebawem wymiana aparatu, wymagają znacznych środków finansowych. Dlatego organizatorzy Businness Excellence Conference postanowili przeznaczyć dochód z wydarzenia na rzecz Adasia.

Zaciekawiła nas bardzo formuła eventu, dlatego zapytaliśmy o nią organizatorkę – Justynę Tymcio.

Jaki cel przyświeca wydarzeniu?

BEC ma łączyć ludzi. Taka jest misja Network Space, czyli przestrzeni łączącej najlepszych. Dzisiaj o sukcesie firmy decyduje to, kogo znamy, dlatego też budowanie powiązanej grupy relacji z innymi stanowi fundament rozwoju. Bardzo trafnie ujął to pisarz Guillaume Musso „Samemu idzie się szybciej, ale we dwójkę dociera się dalej”. Jeżeli jeszcze do tego połączymy siły w szczytnym celu, to stanowi to energetyczną petardę. Gdybyśmy żyli tylko dla siebie, życie byłoby puste. To co możemy dać od siebie innym, nadaje sens istnienia. Pomagając innym, pomagamy sobie, a gdy łączymy siły, zwiększamy skalę działania i dzieją się wspaniałe rzeczy. Wspaniałe jest to, że możemy pomóc Adasiowi, że możemy się przyczynić do jego uśmiechu na twarzy.

Wydarzenie ma ciekawą formę – proszę o niej opowiedzieć.

BSD to Business Speed Dating (z jęz. angielskiego Szybkie Randki Biznesowe) wywodzą się z tzw „szybkich randek” łączących osoby szukające swojej połówki. Tutaj natomiast także szukamy „swojej połówki”, z tym że na polu biznesowym. Formuła Business Speed Date jest nową inicjatywą EWC Network Space, która powstała w odpowiedzi na prośby i potrzeby członków.

Jak to wygląda w praktyce? Każdy z każdym ma okazję mówić “jeden do jednego”.  Każda “randka” trwa 5 minut, po ok. 2,5 minuty dla każdej osoby. Podczas „randki” mówimy sobie nawzajem o swoich działaniach, tworząc warunki do dalszej współpracy. Koniec sygnalizuje dzwonek, a następnie rozpoczyna się nowa „randka”. , takich „randek”, podczas BSD jest nawet do 40.

Czy takie „szybkie biznesowe randki” naprawdę mogą przynieść wymierny rezultat?

Oczywiście! One nie mogą, lecz dają konkretne, wymierne korzyści.

Tradycyjnie wygląda to tak, że wiele dni spędzasz na próbach umówienia się na spotkania handlowe. Bywa, że i tak kończą się ono niepowodzeniem. Natomiast na BSD w jednym miejscu, bez konieczności wielu podróży, masz gwarancję rozmów z dobrze dopasowanymi kontrahentami.

Czyli masz to, co ciebie najbardziej interesuje, oszczędzasz czas, pieniądze i nerwy.

Kogo chcą państwo zachęcić do wzięcia udziału w wydarzeniu?

Wydarzenie jest dla przedsiębiorców i freelancerów oraz dla osób, które rozwijają swój biznes.

Każdy może tutaj zaprezentować swoją działalność i nawiązać nowe relacje biznesowe.

Proszę opowiedzieć więcej o państwa inicjatywie, jaką jest Network Space. Co daje taka forma działalności?

Network Space powstało po to, by dostarczać wiedzy, by inspirować oraz zapewniać rozwój swym członkom i sympatykom.

W tej przestrzeni czerpiesz informacje, porady i możliwości, a także dzielisz się swoim własnym sukcesem. To, co jest najważniejsze, to nawiązujesz nowe połączenia biznesowe. To właśnie stanowi fundament rozwoju.

Mogłaby pani krótko zaprezentować gości specjalnych?

Goście są wyjątkowi, tak jak wyjątkowy jest cel spotkania.

Monika Gawanowska nazywa siebie strategiem marki, oficjalnym hostem spotkań LinkedInLocal w Białymstoku. To certyfikowany trener i coach biznesu, autorka książki „Marka osobista bez tajemnic. Przewodnik dla skutecznych menedżerów kariery”. Swoją wiedzą dzieli się w trzech projektach: Marka osobista bez tajemnic, Czwarty Wymiar Kobiecości oraz Laboratorium Sprzedaży.

Marta Pogorzelska to doradca kosmetyczny i biznesowy. Starsza Dyrektor Sprzedaży Mary Kay. Na warsztatach pomaga kobietom pięknie wyglądać i uwierzyć w siebie.

O Sławku, to i wieczoru nie starczy, by o nim opowiedzieć!

Misją Sławomira Lutra jest „Służyć rozwojowi ludzi”. Jest autorem, trenerem, coachem, promotorem, właścicielem Luter Lerning System, współpracującym z korporacjami, działami szkoleniowymi, HR w wartościowych szkoleniach i coachingach. Prowadzi mentalną pomoc dla zawodników sportowych, liderów biznesowych oraz osób, które szukają zmian, wsparcia czy inspiracji. Często są to mistrzowie świata i Europy, a także zawodnicy początkujący, szukający swojego klucza do dokonania przełomu. Sławek jest autorem książek o holistycznym rozwoju osobistym – „Zburzę ten mur!”, „Mentalny Strażnik”, „Design Your Life”, „Trening Umysłu Sportowca” i wielu innych.

Spotkanie uświetni też występ Agaty Czaban.

Tak, jest ona finalistką pierwszej polskiej edycji programu „Śpiewajmy Razem. All Together Now”. W 2017 roku nagrała swoją pierwszą autorską piosenkę w języku angielskim pod tytułem „Promises”. Ma za sobą wiele koncertów i projektów. Ze swoim poprzednim zespołem miała okazje grać koncerty jako support miedzy innymi przed zespołem Kombii czy Kasią Kowalską. Swobodnie porusza się w niskich jak i wysokich rejestrach, posiada 3,5 oktawowy głos. Szczególnie dobrze brzmi jej rejestr piersiowy. 26 października 2018 roku ukazał się jej pierwszy singiel w języku polskim pod tytułem „Astromagiczna”!

No i jeszcze pani! Proszę opowiedzieć o sobie.

Ja występuję tutaj jako gospodarz spotkania. A kim jestem? K&K specialist, promotorem wolnej przedsiębiorczości i zdrowia. Inspiratorem i mówcą motywacyjnym. Edukatorem finansowym. Rozpalam żar życia. Uwalniam serca ludzi z klatek. Jestem pasjonatką otaczającej natury. Fascynatką ludzkiego ciała. Po Polskim Instytucie Refleksologicznym. Expertem ziołolecznictwa i fitoterapii. Sympatykiem Polskiej Akademii Zdrowia oraz Członkiem EndoPositive International. Inicjatorem takich projektów jak „Kobieta na Fali”, „Odkryj co w Tobie drzemie”, „Kobiety. Diamenty, Szmaragdy. Brylanty” i wielu innych.T wórcą kampanii społecznej „Herbata Sukcesu”. Twórcą autorskich warsztatów „Twoje Energetyczne i Finansowe Paliwo”.

Dziękuję bardzo za rozmowę!

AKTUALIZACJA: Niestety wydarzenie w tym terminie nie obędzie się. Organizatorzy przekładają je na nowy rok. Zachęcamy jednak do pomocy choremu Adasiowi!

Szczegóły wydarzenia:

Businness Excellence Conference

Termin i miejsce: 8.12.2018 (sobota), Hotel Silver w Białymstoku

Bilety: www.bec.evenea.pl

Zgłoszenie i szczegóły w pliku do pobrania: KLIK