Co zwiedzić w Trójmieście?

Trójmiasto to jeden z najpopularniejszych kierunków wypoczynkowych w Polsce. Nic dziwnego — to miejsce, w którym znajdziemy atrakcje dla rodzin z dziećmi, jak i bez problemu znajdziemy pomysł na wieczorną zabawę na mieście. Dodając do tego szerokie i piękne trójmiejskie plaże, trudno znaleźć w Polsce lepszy region na relaksujący pobyt, niż wypoczynek w Trójmieście.

Oferta turystyczna w Trójmieście

Gdynia, Sopot i Gdańsk to miasta, w których każdy znajdzie coś dla siebie. Aglomeracja kusi bogatą ofertą rozrywkową. Jeżeli szukamy miejsca, w których życie nie gaśnie po godzinie 22 bez obaw, możemy wybrać Trójmiasto. Wybierając się na gdański Długi Targ, gdyński Skwer Kościuszki, czy słynny sopocki Monciak, znajdziemy mnóstwo otwartych i gwarnych pubów, restauracji i kawiarni. Dodatkowo w ciągu roku w Trójmieście odbywa się mnóstwo imprez rozrywkowo-kulturalnych. Gros koncertów, często bezpłatnych,  na Długim Targu, czy Skwerze Kościuszki. Liczne imprezy plenerowe, jak choćby Lato z Radiem, gdyńskie CudaWianki, czy koncert Gdańsk Dźwiga Muzę. Fani kinematografii, nie mogą zapomnieć o corocznym Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni, odbywających się na początku września.

A może nad morze

To co najbardziej przyciąga mieszkańców i turystów, są oczywiście szerokie i piaszczyste plaże Trójmiasta. Jeśli chcemy złapać trochę słonecznej opalenizny, oraz zanurzyć się – w bądź co bądź dużo ciepłej niż Bałtyk – wodzie zatoki gdańskiej, warto odwiedzić plaże w Gdyni Śródmieście, Orłowie, centrum Sopotu czy Gdańsku-Brzeźnie. Trójmiejskie kąpieliska są jednymi z najczystszych  i najlepiej ocenianych plaż w Polsce. Poza obecnością ratownika i czystą plażą, dysponują szerokim sanitariatem oraz zapleczem gastronomicznym.

Nie tylko morskie kąpiele

Wypoczynek w Trójmieście warto zaplanować przez cały rok, nie tylko na miesiące letnie. Już od pierwszych ciepłych miesięcy, w kwietniu i maju, trójmiejskie plaże oblegane są przez spragnionych słońca mieszkańców i turystów. Wówczas warto pojawić się przy Bulwarze Nadmorskim lub udać się na spacer na Molo w Sopocie. Z tym miejsc rozciąga się piękny widok na cały obszar zatoki gdańskiej. Przy dobrych warunkach pogodowych ujrzymy nawet nie tak odległy Hel. Wiosenne miesiące to również czas otwarcia licznych atrakcji wodnych. Warto wybrać się do gdyńskiej mariny i wyruszyć w rejs jachtem lub statkiem na półwysep helski, lub Westerplatte w Gdańsku. Jeżeli jesteś typem obserwatora morskich atrakcji, bacznie obserwuj terminarz portu w Gdyni. Od kwietnia do później jesieni, co roku zawijają tam największe wycieczkowce świata. Możliwość obejrzenia kilkusetmetrowych morskich gigantów z bliska robi nie lada wrażenie.

Atrakcje dla rodzin

Jeżeli pojawiasz się z Trójmieście z dziećmi, pamiętaj nadmorskie regiony zapewniają także liczne atrakcje dla najmłodszych. Warto pojawić się w Muzeum w Malborku, udać się z wizytą do Centrum Experyment w Gdyni czy odwiedzić Aquapark w Sopocie. To miejsca, które zapewnią moc wrażeń dla całej rodziny na cały dzień.

Jak widać odpoczynek w Trójmieście to wspaniałe rozwiązanie dla każdego. Liczne atrakcje, oraz bogata oferta rekreacyjno-rozrywkowa sprawiają, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Dodatkowo bezproblemowy dojazd do aglomeracji z praktycznie każdego regionu Polski, sprawia, że jest to miejsce szczególnie polecane do wypoczynku, w ciągu całego roku.

Artykuł powstał we współpracy z Dom & House – Apartamenty