Kino Konesera w grudniu #KONKURS


"Las, 4 rano", kadr z filmu

Koniec roku z Kinem Konesera zapowiada się bardzo ciekawie. Zobaczycie cztery produkcje, każdą w innym klimacie filmowym. Mamy dla Was 12 wejściówek na seanse do kina Helios Alfa.

Harmonogram seansów Kina Helios Alfa

07.12 – Las, 4 rano

Produkcja: Polska [2016]
Reżyseria: Jan Jakub Kolski

Scenariusz: Jan Jakub Kolski, Krzysztof Majchrzak
Obsada: Krzysztof Majchrzak, Olga Bołądź, Maria Blandzi
Opis filmu
„Las, 4 rano” to historia mężczyzny, który wydaje się królem życia – ma pieniądze, władzę, kobiety i narkotyki. Któregoś dnia porzuca pracę w korporacji, w sposób nie dający szans na powrót. Las, 4 rano, kilka lat później. Na wpół zdziczały dziad leśny – zarośnięty, brudny, w łachmanach – zakłada wnyki na zwierzęta. Rozpoznajemy: to ten sam człowiek. Mężczyzna mieszka w lesie, w wybudowanej przez siebie ziemiance. Za towarzystwo ma trójnogiego psa. Żywi się mięsem upolowanej zwierzyny, żyje w zgodzie z przyrodą. Któregoś dnia przed drzwiami jego samotni staje 13-letnia dziewczynka Jadzia i zmusza go aby po raz kolejny zmienił swoje życie.

14.12 – Gimme Danger

Produkcja: USA [2016]

Reżyseria: Jim Jarmusch

Scenariusz: Jim Jarmusch
Obsada: Iggy Pop, Danny Fields, James Williamson

Opis filmu
Jim Jarmusch, twórca „Broken Flowers” i „Patersona”, swoim nowym filmem składa hołd legendarnej grupie The Stooges i jej liderowi Iggy’emu Popowi.

Przesiąknięty punkową energią „Gimme Danger” nie jest jednak fanowską laurką. Iggy Pop i muzycy z The Stooges zdradzają Jarmuschowi historie swoich wzlotów i upadków, blaski i cienie niebezpiecznego życia, a także wspominają największe prowokacje. Motywem przewodnim filmu jest poszukiwanie wolności i twórczej niezależności.

21.12 – Tancerka

Produkcja: Francja/Czechy/Belgia [2016]
Reżyseria: Stéphanie Di Giusto

Scenariusz: Thomas Bidegain, Stéphanie Di Giusto, Giovanni Lista, Sarah Thibau
Obsada: Soko, Mélanie Thierry, Lily-Rose Depp , Gaspard Ulliel

Opis filmu
Kiedy Marie-Louise Fuller przyszła na świat na amerykańskiej prowincji, absolutnie nic nie wskazywało na to, że ta dziewczynka w przyszłości zostanie gwiazdą Opery Paryskiej i europejskich kabaretów czasu Belle Epoque.
Ukryta za metrami jedwabiu, z ramionami przedłużonymi o długie drewniane drążki, Loïe co wieczór elektryzowała publiczność tańcem, który nazwano serpentynowym. Fuller szybko stała się ikoną epoki, symbolem pokolenia. Jej zawoalowane ruchy sceniczne, okraszone grą świateł, miały przemożny wpływ na sztuki plastyczne i nie tylko. Do stóp tancerki padali bracia Lumière, Toulouse-Lautrec, Auguste Rodin. Wysiłek fizyczny grożący niejedną kontuzją, permanentny blask świateł szkodliwych dla oczu – nic nie było w stanie powstrzymać tancerki w bezustannym dążeniu do perfekcji. Dopiero spotkanie z młodziutką, niezwykle uzdolnioną Isadorą Duncan doprowadziło do upadku legendy…

28.12 – Paterson

Produkcja: USA [2016]
Reżyseria: Jim Jarmusch

Scenariusz: Jim Jarmusch
Obsada: Adam Driver, Golshifteh Farahani, Helen-Jean Arthur

Opis filmu
Pełna humoru opowieść o tym, że życie jest poezją i każdy może odnaleźć szczęście na swój sposób.

Paterson (Adam Driver) jest kierowcą miejskiego autobusu. Niczego mu nie brakuje. Kocha swoją pełną szalonych pomysłów żonę (Golshifteh Farahani), która każdego dnia tworzy nowy plan na przyszłość. Mężczyzna ma czas na swoją pasję (pisanie wierszy), spacery z psem i spotkania z grupą zaprzyjaźnionych ekscentryków. Jest wśród nich przeżywający zawód miłosny kompan od kufla, wyzwolona singielka przesiadująca wieczorami w barze, czy wiecznie narzekający kolega z pracy, który zazdrości Patersonowi pogody ducha. Jednak na skutek zabawnego zbiegu okoliczności stoicki spokój tytułowego bohatera zostaje poddany próbie.

 

KONKURS

Do wygrania 12 pojedynczych zaproszeń na Kino Konesera w Kinie Helios Alfa

Otrzymają je osoby które spełnią łącznie poniższe warunki konkursowe:

a) polubią post konkursowy na naszym fanpejdżu i zapiszą się do naszego newslettera (jeśli jesteś już zapisany masz ten warunek spełniony automatycznie, sprawdzimy tylko czy jesteś w naszej bazie subskrybentów) oraz z tego samego adresu mailowego prześlą nam wiadomość z tytułem: “Koniec roku z Kinem Konesera”

b) podadzą tytuły grudniowych filmów

Wejściówkę otrzyma 1, 3, 5, 7, 9, 11,13, 15, 17, 19, 21, 23 osoba która prawidłowo prześle maila. Zaproszenia do odebrania w Galerii Alfa w dniu seansu.

Odpowiedzi ślijcie na: konkurs@kobiecybialystok.pl

Uwaga! Udział w konkursie jest równoznaczny ze zgodą na publikację imienia i nazwiska w wynikach konkursowych serwisu Kobiecy Białystok oraz profilach społecznościowych serwisu.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności serwisu