Kino Konesera w styczniu #KONKURS rozstrzygnięty

Początek roku w Kinie Konesera to 4 seanse niezwykłych produkcji z różnych stron świata! Będziecie mogli zobaczyć filmy: „Człowiek” (4.01.), „Szczęście świata” (11.01.), „Zaćma” (18.01.) oraz „Witajcie w Norwegii” (25.01.). Mamy dla Was 12 wejściówek na seanse do kina Helios Alfa.

04.01 – „Człowiek”

Produkcja: Francja [2015]

Reżyseria: Yann Arthus-Bertrand

Opis filmu

„Człowiek” to zbiór historii i obrazów naszego świata pozwalający dotrzeć do sedna tego, co to znaczy być człowiekiem. Poprzez historie pełne miłości i szczęścia, ale również nienawiści i przemocy, „Człowiek” stawia nas twarzą w twarz z Innym i skłania do refleksji nad własnym życiem. Od historii z życia codziennego po najbardziej nieszablonowe życiorysy, te wzruszające spotkania cechuje rzadka szczerość. Podkreślają one naszą istotę, jej mroczną stronę, ale też tę najbardziej szlachetną, oraz to co uniwersalne. Nasza planeta ukazana jest w swej najbardziej subtelnej odsłonie poprzez niepublikowane wcześniej zdjęcia lotnicze z akompaniamentem monumentalnej muzyki. W rezultacie powstała oda do piękna tego świata, dająca przestrzeń na złapanie oddechu i chwilę introspekcji. „Człowiek” to dzieło zaangażowane polityczne, pozwalające nam poznać kondycję ludzką i zastanowić się nad sensem istnienia.

11.01 – „Szczęście świata”

Produkcja: Polska [2016]

Reżyseria: Michał Rosa

Opis filmu

Warszawski dziennikarz i bon vivant Sobański (Tomasz Borkowski) opuszcza stolicę, by odszukać i przeprowadzić wywiad z autorem bestsellerowych przewodników, bijących rekordy sprzedaży. Choć sam pisarz skrzętnie ukrywa tożsamość, nieliczne tropy prowadzą do kamienicy na Śląsku, miejsca pełnego ludzi oryginalnych i wyjątkowych. Wśród nich są piękna Róża (Karolina Gruszka) – obiekt męskich westchnień i damskiej zazdrości oraz ulegający jej urokom mężczyźni – ekscentryczny pasjonat botaniki Tomasz (Krzysztof Stroiński), „przyjaciel domu” Jan (Przemysław Bluszcz), matematyczny geniusz na posadzie windziarza – Rufin (Dariusz Chojnacki), a także próbujący wyrwać się spod wpływów zaborczej matki (Agata Kulesza) nastolatek Harald. Chwile spędzone przez nich z piękną sąsiadką kuszą lekkością i swobodą, objawiając świat, do którego nie mieli dotąd dostępu. Jednak dziewczyna darzy uczuciem tylko jednego. Pewnego dnia Róża znika z życia kamienicy, pozostawiając w sercach adoratorów ślad – puste miejsce, tęsknotę oraz uczucia, które w przyszłości odmienią losy każdego z mężczyzn.

 

18.01 – „Zaćma”

Produkcja: Polska [2016]

Reżyseria:Ryszard Bugajski

Opis filmu

Druga połowa lat. 50. Julia Brystygierowa, zwana „Krwawą Luną”, to eks-funkcjonariuszka Ministerstwa Bezpieczeństwa. Tam, jako szefowa owianego złą sławą Departamentu V, osobiście i z sadystyczną zawziętością katowała więźniów politycznych. Słynęła z donosów do NKWD, nie oszczędzając swoich partyjnych towarzyszy. Teraz, szukając porady duchowej, ubiega się o prywatną audiencję u prymasa Stefana Wyszyńskiego. Zanim jednak dojdzie do spotkania z głową Kościoła, Brystygierowa będzie musiała przekonać do swoich racji oślepionego księdza i cierpiącą na kryzys wiary zakonnicę.

 

25.01 – „Witajcie w Norwegii”

Produkcja: Norwegia [2016]

Reżyseria: Rune Denstad Langlo

Opis filmu

„Witajcie w Norwegii!” to błyskotliwa i nieprzewidywalna czarna komedia, która przełamuje społeczne tabu. Poznajcie Primusa – właściciela upadającego kurortu w norweskiej wiosce. By ratować rodzinny interes i otrzymać rządowe dofinansowanie, postanawia przekształcić swój kurort w obóz dla uchodźców. Pięćdziesięciu przybyszów to prawdziwa zbieranina osobowości i oczekiwań, które przyprawią Primusa o niemały zawrót głowy.

KONKURS

Do wygrania 12  pojedynczych zaproszeń na Kino Konesera w Kinie Helios Alfa (po 3 szt na 11, 18 i 25.01.)

Otrzymają je osoby które spełnią łącznie poniższe warunki konkursowe:

a) polubią post konkursowy na naszym fanpejdżu i zapiszą się do naszego newslettera (jeśli jesteś już zapisany masz ten warunek spełniony automatycznie, sprawdzimy tylko czy jesteś w naszej bazie subskrybentów) oraz z tego samego adresu mailowego prześlą nam wiadomość z tytułem: “Styczen z Kinem Konesera”

b) podadzą imię  i nazwisko reżyserów filmów

Wejściówkę otrzyma 1, 3, 5, 7, 9, 11,13, 15, 17, 19, 21, 23 osoba która prawidłowo prześle maila. Zaproszenia do odebrania w Galerii Alfa w dniu seansu.

Odpowiedzi ślijcie na: konkurs@kobiecybialystok.pl

Uwaga! Udział w konkursie jest równoznaczny ze zgodą na publikację imienia i nazwiska w wynikach konkursowych serwisu Kobiecy Białystok oraz profilach społecznościowych serwisu.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności serwisu

 

Aktualizacja wpisu z dn. 08.01.2017 r.

Zaproszenia na poszczególne filmy otrzymują:

„Szczęście świata” (11.01.): Marta Januszkiewicz, Szymon Polkowski, Ewa Szczęsna

„Zaćma” (18.01.): Agnieszka Ostrowska, Honorata Buczkowicz, Anna Łowicka
„Witajcie w Norwegii” (25.01.): Monika Kuchcińska, Wojciech Nowak, Joanna Sanulewicz.

Zaproszenia do odebrania w kasie kina za okazaniem dowodu osobistego.