Ruszył konkurs KSIĄŻKA ROKU 2016

Pasjonujące, inspirujące, obszerne i lekkie. Są lekarstwem na smutki, pobudzają wyobraźnię i nie pozwalają się nudzić. Wprowadzają w świat emocji łatwych i trudnych. Zachęcają do zmiany, prowokują. Są z nami w długie zimowe wieczory, na wakacjach i w chwilach, kiedy ich potrzebujemy. Obcujemy z nimi w samotności i w grupie, po cichu i na głos. Nie pozwalają o sobie zapomnieć.

Książki. Jak mawiał Umberto Eco: „Kto czyta książki, żyje podwójnie”. Właśnie dlatego redakcja znanego portalu www.planetakobiet.com.pl organizuje wyjątkowy konkurs pod hasłem KSIĄŻKA ROKU 2016 r., który rozpocznie się 24.12.2016 r.

Redakcja zachęca do zgłaszania książek, które zdaniem czytelników zasługują na statuetkę w wybranych kategoriach: Powieść, Kryminał, Bajka dla dzieci, Biografia, Romans, Pamiętnik, Opowiadanie, Rozwój Osobisty, Książka biznesowa oraz Poradnik. Zgłoszenie powinno zawierać okładkę książki, opis, kategorię zgłoszenia oraz uzasadnienie i datę ukazania się książki.

Kto może zgłosić książkę do konkursu KSIĄŻKA ROKU 2016? Sam autor lub czytelnik. Finał akcji odbędzie się podczas spotkania w warszawskiej restauracji SPIŻARNIA SMAKÓW. Będzie to inspirujące spotkanie z udziałem pisarzy, czytelników i blogerów książkowych, podczas którego odbędzie się zbiórka książek dla jednej z placówek wychowawczych.

Już 27.12.2016 r. ruszy głosowanie SMS-owe na listę zgłoszonych książek. Zwycięzców redakcja Planety Kobiet ogłosi 05.01.2017 r. przyznając także 3 niezależne statuetki- Nagrody specjalne. W jury zasiadają: Ilona Adamska- wydawca portalu PlanetaKobiet.com.pl, red. naczelna Imperium Kobiet, Paulina Holtz– aktorka, autorka książek, miłośniczka jogi, oraz instruktorka fitness. Kobieta, która z wielką pasją łączy to, co kocha najbardziej: aktorstwo, ruch, sport i zdrowie. Honorata Dyjasek– wydawca serwisu vitwoman.pl oraz pomysłodawczyni i organizatorka Radomskiego Plebiscytu Blogowego- pierwszego w Polsce plebiscytu regionalnego organizowanego dla blogerów, a także Ewa Hartman– coach, trener, doradca z zakresu budowania marki osobistej, wystąpień publicznych i inteligencji międzykulturowej. Kierownik studiów podyplomowych „Neuro-Przywództwo” na Uczelni Łazarskiego w Warszawie.

Wydarzenia wyróżniające najciekawsze książki, każdego roku cieszą się popularnością i zainteresowaniem nie tylko samych czytelników, którzy chętnie angażują się w tego typu akcje, ale także wydawców, dziennikarzy i artystów szukających inspiracji. To wszystko sprawia, że konkurs KSIĄŻKA ROKU 2016 organizowany przez portal Planeta Kobiet to kolejny impuls do czytania, bo jak mawiała Wisława Szymborska: „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”

Zgłoszenia należy przysyłać do 24.12.2016 na: redakcja@planetakobiet.com.pl z dopiskiem KONKURS KSIĄŻKOWY.