Jak utrzymać stałą temperaturę mleka dla niemowlaka?

Sprostanie potrzebom niemowlaka nie zawsze jest sprawą prostą, wręcz przeciwnie – sprawia ono wiele kłopotów. A jak wiadomo, taki maluch potrzebuje wszystkiego najlepszej jakości. Bardzo często młodzi rodzice w obawie o niepowodzenie proszą o pomoc osoby bardziej doświadczone jak np. rodzice. Sprawdzonym i niezbędnym przyborem, ułatwiającym opiekę nad bobasem może być podgrzewacz do butelek. Jak przygotować dla dziecka?

 

Przygotowanie mleka dla niemowlaka

Przygotowanie odpowiedniej mieszanki dla malucha na każde karmienie, szczególnie gdy jest ono małe i je więcej niż sześć razy na dobę, bywa uciążliwe. Trudno skupić się na porcjowaniu mleka, kiedy głodny maluch niecierpliwi się oraz płacze. Taka sytuacja zaistniała w nocy dłuży się wręcz w nieskończoność. Uniknięcie stresu jest możliwe dzięki wcześniejszemu przygotowaniu butelki z odmierzoną porcją proszku oraz wody w termosie. Można również gotowe mleko (maksymalnie na trzy karmienia) w szczelnie zamkniętych butelkach wstawić do lodówki, aby potem je tylko podgrzać.

 

Jak utrzymać odpowiednią temperaturę mleka?

Wstawienie butelki do gorącej wody – jest to najprostszy sposób podgrzewania mieszanki lub słoiczka. Wystarczy tylko na kilka minut wstawić butelkę do naczynia z gorącą wodą lub potrzymać ją pod strumieniem gorącej wody z czajnika lub kranu. Nie należy wlewać mieszanki do kubka i gotować na ogniu lub rozgrzanej płycie kuchennej, ponieważ temperatura powyżej 50 stopni Celsjusza niszczy odżywcze elementy mleka, w tym witaminy.

Podgrzewacz do butelek – pozwala on zaoszczędzić czas oraz pozwalają nakarmić malucha bez wychodzenia do kuchni – co jest bardzo wygodne zwłaszcza w nocy. Samo przygotowanie jest bardzo proste i zajmuje nie więcej niż pięć minut. Wystarczy wlać do niego zimną wodę, wstawić słoiczek lub butelkę oraz ustawić termostat. W ten sposób posiłek dla dziecka będzie podgrzewany tylko do określonej temperatury. O gotowości mieszanki informuje lampka. Należy jednak pamiętać, iż podgrzewacz do butelek nie służy do trzymania mieszanki między karmieniami. Na rynku są również dostępne specjalne podgrzewacze samochodowe, które doskonale sprawdzają się w trakcie podróży. Podłącza się je do gniazdka zapalniczki samochodowej, a mleko osiąga właściwą temperaturę już po 20 minutach. Wszystkie oferowane przez producentów podgrzewacze posiadają możliwość podgrzewania standardowych butelek i słoiczków.