Kino Konesera – plan na sierpień #KONKURS


kadr z filmu "Wszyscy albo nikt"

Kino Konesera to filmy niebanalne, niszowe, z ciekawą fabułą i inteligentnym humorem. W lipcu zobaczycie aż 4 filmy tego rodzaju. Pierwszy już w najbliższą środę – 6 lipca. Mamy dla Was po 3 wejściówki na każdy z nich.

W sierpniu 2016 w ramach Kina Konesera zobaczycie filmy:

  • 03 sierpnia – Wszyscy albo nikt
  • 10 sierpnia – Ślepowidzenie
  • 17 sierpnia – Geniusz
  • 24 sierpnia – Julieta
  • 31 sierpnia – Subtelność
Wyświetlane historie mają nie tylko uprzyjemnić Wam spędzony letni czas w kinie, ale również wzbogacić o nowe wartości, przeżycia i walory wizualne! Przed seansem kinomanów czeka ciekawa prelekcja nt filmu oraz słodki poczęstunek. Życzymy zatem udanej zabawy.
Harmonogram seansów (Helios Alfa):
“Wszyscy albo nikt” – 03 sierpnia 

Tragikomedia bazuje na prawdziwej historii Hibata Tabiba, w którego postać wciela się syn bohatera – gwiazda stand-upu i emitowanego w Canal+ sitcomu „Bref”, Kheiron. Akcja rozgrywa się na początku lat 80. W wyniku irańskiej rewolucji islamskiej, skutkującej obaleniem szacha Mohammada Rezy Pahlawiego przez zwolenników ajatollaha Ruhollaha Chomeiniego, bohater wraz z żoną, Fereshteh (Leila Bekhti) i synkiem jest zmuszony wyemigrować z kraju do Francji. Tutaj, w powiecie Seine-Saint-Denis przybysze próbują zasymilować się z lokalną społecznością.

 

Ślepowidzenie – 10 sierpnia 

Trzydziestoparoletnia Ingrid niedawno straciła wzrok. Z każdym dniem izoluje się od świata zewnętrznego, który przestaje być dla niej przyjazny. Boi się wychodzić z domu. Całymi dniami siedzi więc w bezpiecznym mieszkaniu, próbując jakoś wypełnić czas podczas nieobecności męża, Mortena. Zaczyna pisać powieść. Najpierw dlatego by zatrzymać w ten sposób zapamiętane miejsca, przedmioty i barwy. Następnie, by dać upust swoim niepokojom, wynikającym z podejrzeń o niewierność męża. Bohaterem powieści zostaje Morten. Ingrid wplątuje go w internetowy romans z samotną matką, Elin. Ale Elin to nie tylko kochanka, najwyraźniej może uchodzić za alter ego autorki, zwłaszcza od chwili, kiedy też traci wzrok. Ale ta historia, w miarę pisania, coraz bardziej się komplikuje. Do tego stopnia, że przejście od fikcji do realności staje się dla autorki coraz trudniejsze.
Geniusz – 17 sierpnia

Historia skomplikowanej relacji słynnego amerykańskiego pisarza, Thomasa Wolfe’a i jego wydawcy, Maksa Perkinsa, który odkrył dla świata takich literackich gigantów, jak F. Scott Fitzgerald i Ernest Hemingway. Zderzenie dwóch niezwykłych osobowości, bardzo różnych, a jednocześnie silnie na siebie oddziałujących. Kiedy pierwsza powieść Thomasa Wolfe’a (Jude Law) trafiła do rąk Maksa Perkinsa (Colin Firth), ten był już jednym z najbardziej uznanych wydawców swoich czasów. Opanowany i raczej introwertyczny Perkins był szczególnie dumny ze swojego literackiego odkrycia, choć Wolfe, ze swoim nieokiełznanym talentem i trudną do opanowania osobowością, nie ułatwiał mu życia. Niekonwencjonalna przyjaźń, jaka ich połączyła, odmieniła życie każdego z nich na zawsze.
Julieta – 24 sierpnia 

„Julieta” to trzymająca w napięciu historia matki poszukującej córki, która wiele lat temu zniknęła bez śladu. Opowieść o skrajnych uczuciach, jakie odczuwamy wobec najbliższych i tajemnicach, które przed nimi skrywamy. Filmowa adaptacja opowiadań wyróżnionej literacką Nagrodą Nobla Alice Munro pokazuje, że siłą kina Almodóvara jest niezmiennie wiara w potęgę uczuć i miłości.
Subtelność – 31 sierpnia 

Michel Racine (Fabrice Luchini) jest sędzią. Właśnie orzeka w bardzo trudnej sprawie. Opinia społeczna już wydała swój osąd, ale Michel chce zbadać sprawę dokładniej. Czuje, że tym razem ma do czynienia z przypadkiem, który nie jest tak prosty, jak się wydaje. Oddany pracy nie myśli o niczym innym. Sytuacja komplikuje się, kiedy w czasie procesu wśród ławników dostrzega Dittę (Sidse Babett Knudsen), z którą kiedyś się spotykał. Nie widzieli się od lat, w życiu obojga wiele zdążyło się zmienić. Spotkanie tych dwojga staje się dla reżysera pretekstem do zwrócenia uwagi, że ferowanie wyroków leży w rękach ludzi, którzy mają swoje słabości i problemy. Pod wpływem nawrotu uczucia oboje będą patrzeć na sprawę inaczej. Dramat sądowy przejmująco łączy się tutaj z historią miłosną. Tylko czy miłość okaże się dla walczących o sprawiedliwość bohaterów sprawiedliwa?

KONKURS

Do wygrania 15 pojedynczych zaproszeń na Kino Konesera w Kinie Helios Alfa

Otrzymają je osoby które spełnią łącznie poniższe warunki konkursowe:

a) polubią post konkursowy na naszym fanpejdżu i zapiszą się do naszego newslettera oraz z tego samego adresu mailowego prześlą wiadomość z tytułem: “Kinem Konesera- sierpień 2016”

b) podadzą tytuły filmów z artykułu

Wejściówkę otrzyma co druga osoba, która prawidłowo prześle wiadomość. Zaproszenia przyznajemy zgodnie z chronologią seansów. Zaproszenia do odebrania w Galerii Alfa w dniu seansu.

Odpowiedzi ślijcie na: konkurs@kobiecybialystok.pl

Uwaga! Udział w konkursie jest równoznaczny ze zgodą na publikację imienia i nazwiska w wynikach konkursowych serwisu Kobiecy Białystok oraz profilach społecznościowych serwisu.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności serwisu