Przedpremierowy pokaz filmu dokumentalnego „Simona” o Simonie Kossak #KONKURS

Miłośniczka przyrody, wojowniczka, ikona, badaczka – ilość określeń dotyczących Simony Kossak można by mnożyć. Pewne jest jedno była to postać nietuzinkowa, miłująca przyrodę i stająca w obronie zwierząt i prastarej puszczy. 

21 września o godz. 18:00 w Kinie Helios Alfa będzie można przedpremierowo obejrzeć dokument Natalii Korynckiej-Gruz zatytułowany „Simona”. Bohaterką wspomnień osób, które wypowiadają się w filmie jest właśnie Simonie Kossak – mieszkańcom naszego województwa szczególnie bliska, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Puszczę Białowieską.

Seans odbędzie się w ramach Kina Konesera.

„Simona” reż. Natalia Koryncka-Gruz 

Kim naprawdę była Simona Kossak – legendarna badaczka, która żyła otoczona zwierzętami w Puszczy Białowieskiej? Dlaczego uciekła od rodziny – słynnego rodu Kossaków? Jak wyglądało życie pierwszej polskiej ekolożki-aktywistki w latach 70.? Unikalne, często prezentowane po raz pierwszy w filmie, zdjęcia i nagrania z archiwum Simony oraz jej partnera Lecha Wilczka przenoszą nas do prastarej Puszczy i pozwalają doświadczyć wyjątkowego życia z dala od cywilizacji. Ida Matysek, cioteczna wnuczka Simony Kossak, jedzie do Puszczy Białowieskiej. Porządkując zdjęcia, odkrywa tajemnice rodzinne oraz świat magicznej, pradawnej Puszczy. Simona była ulubienicą terroryzującego okolicę kruka, matkowała rysiowi i łosiom, a jej empatyczne podejście do zwierząt i roślin nie tylko pozwoliło nam zobaczyć Puszczę Białowieską jako unikalny na skalę światowa ekosystem, ale też pomaga nam zrozumieć, że jesteśmy współlokatorami na Ziemi i powinniśmy pozwolić innym istotom żyć. Ta barwna, bezkompromisowa i wyprzedzająca swój czas wizjonerka często samotnie musiała walczyć o dobro oraz szacunek dla przyrody.

 

KONKURS

Zgarnij od nas jednoosobową wejściówkę na seans Andre Rieu 20 sierpnia : Alfa, Jurowiecka, Biała.
Napisz do nas maila (redakcja@kobiecybialystok.pl), podaj nazwę kina, która Ci odpowiada oraz swoje imię i nazwisko oraz adres pocztowy do wysyłki zaproszenia.

W tytule podaj hasło: Simona Kossak– wrzesień 2022.

Wygrywają prawidłowe zgłoszenia w kolejności: 2, 4, 6, 8, 10, 12! Powodzenia!
Na zgłoszenia czekamy do 16.09.2022 do godz. 13:00.

Zaproszenia wysyłamy pocztą dlatego prosimy również o podawanie adresu do wysyłki wejściówki.

Zwycięzców poinformujemy mailowo o wygranej!